Bez pracy nie ma kołaczy

Przy okazji serii tekstów "Lato według…" poznaliśmy niektóre elementy reżimu treningowego zawodników. Zdradzili oni także co jedzą i czego słuchają podczas wylewania potu a niekiedy też i łez. Ciekaw jestem jakie są Wasze metody treningowe? Czego najczęściej słuchacie, jak lubicie trenować, co jeść? Podzielcie się tym w komentarzach. Jeśli chodzi o mnie to wybierając swoją treningową play listę wybieram grupę utworów, które dzielę na trzy grupy: a) takie, które na myśl przywołują mi raczej niesympatyczne historie z życia. Często bywa tak, że kiedy mam aktualnie "na głośnikach" jakąś muzykę coś w życiu w tak zwanym międzyczasie się dzieje – dobrego lub złego. Potem chcąc nie chcąc dany utwór (mimo, że dobry i mimo, że go lubię) zawsze kojarzy mi się z daną sytuacją.  b) utwory, które w bezpośredni sposób dodają mi energii i kiedy mam ochotę zrobić sobie przerwę utrzymują mnie w gotowości. c) kilka kawałków, które w danym momencie mi się podobają i nadają się do zabrania ich na trening. Czasem kiedy sytuacja tego wymaga dorzucam do listy kilka utworówmotywatorówklasyków, które przyprawiają mnie o ciarki na plecach i dobrze nakręcają.

Jeśli chodzi o jedzenie to nie będę ani oryginalny ani odkrywczy. Jem rzeczy, które dają energię a poza tym bardzo je lubię. Są to makarony w różnych postaciach, ryż, drób, wołowina. Choć ci, którzy mnie znają wiedzą dobrze, że nie stronię od lodów i kebabów:)

Jeśli chodzi o trening to wagę przykładam do nóg i brzucha. Robię serie przysiadów ze sztangą, serie ćwiczeń rozciągających i wzmacniających. Na brzuch tzw. "brzuszki" w różnych odmianach np. z ciężarkiem między stopami lub ab rollerem.

I to w zasadzie tyle. Ciekaw jestem jak to wygląda w Waszym przypadku? 

P.S. A to mój wzór profesjonalisty, wzorowego treningu. Tytan pracy.

—————————————————————————– Obuwie sportowe od firmy TOMAR-SPORT dla moich czytelników 10zł rabatu na hasło "Karol mówi" przy zakupie dowolnego modelu butów z logiem NBA. Sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.