NBA znów w Londynie!

Terminarz NBA Global Games na przyszły sezon, powiększył się o dwie pozycje. Minnesota Timberwolves zagrają z San Antonio Spurs w Mexico City ( Mexico City Arena) a Atlanta Hawks zetrą się z Brooklyn Nets w Londonie (O2). Będą to mecze w ramach sezonu regularnego 2013-14.

Wolves i Spurs zagrają 4. grudnia tego roku a Hawks i Nets 16. stycznia 2014 roku.
Po raz pierwszy w historii dwa mecze sezonu regularnego, zostaną rozegrane w dwóch różnych krajach, poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą.
Kalendarz spotkań z udziałem dziesięciu drużyn NBA zawiera teraz 10 meczów, które zostaną rozegrane w 10 miastach, na terytoriach siedmiu krajów. Jeszcze nigdy wcześnie tyle ekip w ramach jednego sezonu nie wyjechało w świat promować NBA. 

„Dzięki dodaniu Londynu i Mexico City do mapy naszych międzynarodowych występów, nasz terminarz staje się największy w historii. Jeszcze większa liczba fanów będzie miała okazję doświadczyć czym jest NBA, zobaczyć z bliska talent i atletyzm naszych zawodników.” – powiedział David Stern. 

Grudniowy mecz Wolves i Spurs będzie już 21. spotkaniem drużyn NBA, granym w Meksyku – żaden inny kraj (poza USA i Kanadą) nie może pochwalić się podobną liczbą.

Dla Minnesoty będzie to pierwszy występ w Meksyku a dla San Antonio piąty. Teksańczycy grali tam po raz pierwszy w 1994 roku (dwa razy), potem w 1995 i 2010 roku.

W minionym sezonie drużyny Spurs (dziewięciu) i Wolves (sześciu) miały w swoich szeregach największą liczbę graczy spoza Stanów Zjednoczonych. 

Jeśli chodzi o Londyn, to będzie to dwunasty mecz z udziałem drużyn NBA w tym mieście. Wszystko zaczęło się w 1993 roku, kiedy Hawks i Magic zagrali w stolicy Anglii dwa mecze w ramach spotkań przedsezonowych.

Dla Nets będzie to trzeci wyprawa do Londynu. W 2008 roku zagrali mecz w ramach preseason a trzy lata później razem z Toronto Raptors tworzyli historię grając pierwszy raz w dziejach NBA mecze w ramach sezonu regularnego.

Będzie to zarazem ósmy mecz (od 2007 roku) drużyn NBA w hali O2.

W marcu tego roku liga ogłosiła kalendarz ośmiu meczów przedsezonowych:

Mecz

Data

Miejsce

Arena

Oklahoma City Thunder vs. Fenerbahce Ulker Istanbul

Paź. 5

Istambuł, Turcja

Ulker Sports Arena

Philadelphia 76ers vs. Uxue Bilbao Basket

Paź. 6

Bilbao, Hiszpania

Bizkaia Arena at the BEC

Oklahoma City Thunder vs. Philadelphia 76ers

Paź. 8

Manchester, Anglia

Manchester Arena

Houston Rockets vs. Indiana Pacers

Paź. 10

Manila, Filipiny

Mall of Asia Arena

Houston Rockets vs. Indiana Pacers

Paź. 13

Tajpej, Taiwan

Taipei Arena

Chicago Bulls vs. Washington Wizards

Paź. 12

Rio de Janeiro, Brazylia

HSBC Arena

Golden State Warriors vs. Los Angeles Lakers

Paź. 15

Pekin, Chiny

MasterCard Center

Golden State Warriors vs. Los Angeles Lakers

Paź. 18

Szanghaj, Chiny

Mercedes-Benz Arena

Od 1978 roku liga NBA zagrała w sumie 138 meczów w ramach spotkań preseason i sezonu regularnego. Mecze rozegrano na terenie 19 krajów w Europie, Azji i obu Amerykach.

Od 1990 roku zagrano 16 meczów w ramach sezonu regularnego NBA w Londynie, Mexico City oraz Tokio.

NBA transmituje swoje swoje mecze do 215 krajów i terytoriów zależnych. Przekaz realizowany jest w 47 językach. Jest ponad 125000 oficjalnych sklepów NBA w 100 krajach na sześciu kontynentach. W minionym sezonie w NBA grało 85 zawodników spoza Stanów Zjednoczonych. Reprezentowali oni 36 krajów. Stronę nba.com odwiedza dziennie ponad 42 mln. użytkowników, z których ponad połowa jest spoza terytorium USA. Ligę, poprzez media społecznościowe śledzi na różne sposoby ponad 356 mln użytkowników. Żadna liga świata nie może pochwalić się podobnymi osiągami. Poprzez akcję NBA Cares, liga zebrała dla potrzebujących ponad $210mln.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.