Batum: Derrick Rose nie umie bronić

Derrick Rose gra świetny sezon (24.4 punktu, 4.5 zbiórki, 8.2 asysty, 1 przechwyt) i wymieniany jest w gronie kandydatów do MVP. Jak każdy jednak ma też swoje minusy. Zdaniem Nicolasa Batuma z Portland, lider Bulls nie potrafi grać w obronie.

"Wiadomo, że Derrick Rose jest dobrym zawodnikiem jeśli chodzi o atak ale przecież w obronie też trzeba umieć grać. On tego nie potrafi. Nie umiał pokryć Dre (Andre Millera – przyp. red.) dlatego wiele piłek kierowaliśmy właśnie do niego a on cały czas atakował Rose’a. Wykonał świetną robotę. Skończył mecz z 25 punktami i 11 asystami (i 4 przechwytami)." – powiedział Francuz.
Blazers pokonali wczoraj Bulls 109:103 mimo 36 punktów D-Rose’a. 42 punkty (rekord kariery) dla gospodarzy rzucił LaMarcus Aldridge, który został tym samym pierwszym graczem Blazers od 1989 roku, od czasów legendarnego Clyde’a "Szybowca" Drexlera, który w dwóch kolejnych meczach w Portland rzucał 40 lub więcej punktów… I w tym momencie pytam retorycznie czemu L-Train nie znalazł się w składzie Zachodu na All-Star? 21.2 punktu, 9.1 zbiórki, 2 asysty, 1.2 bloku oraz 1.1 przechwytu. Blazers, dziesiątkowani kontuzjami, póki co w "ósemce" głównie dzięki jego świetniej grze. Czy tam trzeba kogoś zabić, żeby się dostać?


Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.