Dwyane Wade twarzą marki Jordan

Dla chłopaka z Chicago wpatrzonego od dziecięcych lat w swojego idola będzie to z pewnością jeden z najwspanialszych dni w jego życiu. Michael Jordan osobiście wybrał Dwyane’a Wade jako sportowca, który w lutym 2010 roku zaprezentuje najnowszy model butów Air Jordan 2010. Będzie to jednocześnie dwudziestopięciolecie istnienia marki Jordan. Obrońca Miami Heat określił nominację jako wielki honor.
"Czuję duży respekt bo wiem co znaczy być częścią marki Jordan i nosić buty, które nosiłby Michael gdyby grał. Jestem podekscytowany to mało powiedziane." – emocjonował się Wade.
Buty trafią do sklepów w Stanach Zjednoczonych 13 lutego 2010. Data ta zbiegać się będzie z Weekendem All-Star oraz 47 urodzinami Michaela Jordana (17 lutego). Nie jest jeszcze dokładnie określone kiedy sam D-Wade zadebiutuje w nowych Jordananch. Wstępnie mówi się o świątecznym meczu w Medison Square Garden przeciwko Knicks.

"25 rocznica marki oraz nowy model Air Jordan 2010 to najważniejsze dla mnie wydarzenia w nadchodzącym roku." – powiedział Jordan.

"Kiedy związałem się z marką Jordan zrozumiałem, że jest tu zespół. Mam to szczęście być w jednej grupie z takimi sportowcami jak Chris Paul, Carmelo Anthony czy Derek Jeter. Każdy z nas ma swoją rolę. Ja swoją chcę odgrywać najlepiej jak umiem." – powiedział Wade.

Quentin Richardson (od początku kariery związany z marką Jordan) wieloletni przyjaciel Dwyane’a z Chicago a od tego sezonu również kolega klubowy wie, że to wielkie wydarzenie w życiu Wade’a.

"Dla niego ten wybór znaczy wszystko. Nie wiem czy ludzie do końca zdają sobie z tego sprawę. Wychowaliśmy się w Chicago, uwielbialiśmy Michaela, naśladowaliśmy każdy jego ruch. Dwyane nosił Jordany jeszcze zanim dołączył oficjalnie do marki Jordan. Często gdy był u mnie brał sobie różne rzeczy." – powiedział Richardson.

Wade przez pierwszych sześć lat swojej kariery związany był z firmą Converse. W lipcu tego roku związał się umową z Jordan Brand (obie firmy należą do Nike). Szczegóły umowy nie są znane jednak pewnym jest, że Wade za reklamowanie firmy Jordan dostaje nie mniej niż od Converse (czyli $6mln. za rok). Przedstawiciele firmy zdradzili, że w chwili obecnej Dwyane Wade jest obok samego Michaela Jordana najważniejszą twarzą marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.