Forbes: L.A. Lakers najdroższą drużyną NBA

Według szacunków magazynu "Forbes" najbardziej wartościową drużyną NBA są obecnie Los Angeles Lakers. Analitycy wyceniają ich wartość na $607 mln. Według magazynu 12 drużyn w minionym sezonie zanotowało straty.

W porównaniu z poprzednim rankingiem Lakers zyskali 4% na wartości. Drudzy na liście są New York Knicks, którzy od ładnych paru lat pod względem sportowym prezentują się mizernie jednak ogromny potencjał komercyjny miasta sprawia, że Knicks to mimo wszystko wartościowa marka. Ich wartość według "Forbesa" to $586 mln (spadek o 4% w porównaniu z poprzednim notowaniem).
Oto pierwsza dziesiątka najbardziej wartościowych drużyn NBA:

1 Los Angeles Lakers (właściciel) Jerry Buss (wartość w $mln.) 607
2 New York Knicks, Cablevision Systems – 586 
3 Chicago Bulls, Jerry Reinsdorf – 511  
4 Detroit Pistons, Karen Davidson – 479 
5 Cleveland Cavaliers, Daniel Gilbert – 476  
6 Houston Rockets, Leslie Alexander – 470  
7 Dallas Mavericks, Mark Cuban – 446  
8 Boston Celtics, Wycliffe Grousbeck – 433 
9 Phoenix Suns, Robert Sarver – 429 
10 San Antonio Spurs, Peter Holt – 398

Najniżej sklasyfikowani zostali Milwaukee Bucks, których wartość szacuje się na $254 mln. Uśredniona wartość drużyny NBA wynosi $367 mln. oznacza to 4%-owy spadek w porównaniu z analizą za rok poprzedni.
Drużynami, które przyniosły straty swoim właścicielom w ciągu ostatniego roku były: Dallas Mavericks, Portland Trail Blazers, Orlando Magic, Atlanta Hawks, Sacramento Kings, Indiana Pacers, Charlotte Bobcats, New Jersey Nets, Minnesota Timberwolves, New Orleans Hornets, Memphis Grizzlies oraz Milwaukee Bucks.
Średni dochód na drużynę wyniósł $7.8 mln, przy czym Lakers i Bulls mocno zawyżyli ten wskaźnik ponieważ obie ekipy wygenerowały wpływy rzędu $51 mln.
W porównaniu z poprzednim notowaniem na wartości najbardziej zyskała drużyna z Portland (o 10%) podczas gdy ekipy Sacramento Kings i Memphis Grizzlies straciły po 13%.

Photo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.