Garnett i Bynum Graczami Tygodnia

Kevin Garnett, skrzydłowy Boston Celtics oraz Andrew Bynum, środkowy Los Angeles Lakers zostali wybrani Graczami Tygodnia jako reprezentanci swoich Konferencji. Nagrodę przyznano za występy w meczach granych od poniedziałku 9 kwietnia do niedzieli 15 kwietnia.

Bostończycy wygrali 4 z 5 spotkań granych w ubiegłym tygodniu (K.G. pauzował w ostatnim z nich – na wyjeździe przeciwko Bobcats). Jego statystyki sięgnęły 20 punktów, 10.8 zbiórki, 2.5 asysty, 1.3 przechwytu oraz 1 bloku. K.G. trzy razy kończył mecze z double-double.

Bynum z kolei zaliczył z Lakers perfekcyjne 4:0 a jego średnie z tych meczów wyniosły 21.8 punktu, 16.3 zbiórki (najlepszy w lidze), 2 asysty oraz 1.5 bloku. Bynum, podobnie jak Garnett trzykrotnie zapisał na swoim koncie double-double. Najbardziej okazale wyglądało to z 11 kwietnia, z wyjazdowego meczu przeciwko Spurs (wygrana Lakers 98:84) – 16 punktów i 30 zbiórek.

Nominowani do nagrody byli także Kenneth Faried (Denver), Danny Granger (Indiana), Chris Paul (L.A. Clippers), Rudy Gay (Memphis), Eric Gordon (Nowy Orlean), Carmelo Anthony (Nowy Jork) oraz Kevin Durant i Russell Westbrook (Oklahoma).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.