Gasol: Stać nas na złoto

Pau Gasol, skrzydłowy Los Angeles Lakers i reprezentacji Hiszpanii jest zdania, że jego kraj stać nawet na złoto podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

"Moje oczekiwania są wysokie." – mówi Hiszpan. "To będzie ciężki turniej dla każdego ale mimo wszystko już nie mogę się go doczekać. Moi koledzy i ja mamy zamiar walczyć o złoto, wierzę że jesteśmy w stanie wygrać ten turniej. Mamy utalentowany zespół. Każdy jest zmotywowany i zdeterminowany, żeby dać z siebie wszystko na parkiecie. Nie boimy się nikogo." – dodaje.

Cztery lata temu w Pekinie Gasol był najlepszym strzelcem olimpijskiego turnieju,  w ośmiu meczach notował średnio 19.6 punktu (68% z gry), 7 zbiórek, 1.8 asysty oraz 1.1 bloku ale jego drużyna narodowa przegrała w Finale ze Stanami Zjednoczonymi (118:107 – Pau zdobył 21 punktów).

"Czasem wspominam tamten mecz. W Londynie będzie nowe rozdanie. Fajnie byłoby zrewanżować się USA za tamten finał. Oni zawsze przyjeżdżają w silnym składzie. Myślę jednak, że dużym błędem było wskazywanie obu ekip jako pewnych kandydatów do finału. Każda drużyna biorąca udział w turnieju olimpijskim przyjeżdża z marzeniem o medalu." – powiedział Pau.

http://www.selecciondebaloncesto.es/wp-content/uploads/2012/02/Paul-Gasol-alma-de-Campeon.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.