Jermaine O’Neal po operacji

6
Jermaine O’Neal, podkoszowy Boston Celtics przeszedł wczoraj artroskopową operację problematycznego, lewego kolana. Szacowany wstępnie czas, który będzie potrzebny mu na powrót do zdrowia wynosi 6-8 tygodni.


Jermaine O’Neal i lewe kolano to temat, który w tym sezonie jak bumerang wraca co jakiś czas.
J.O. był właśnie w połowie 4-tygodniowego procesu rehabilitacji, który miał na celu wzmocnić mięśnie wokół kolana. Miała być to alternatywa od operacji. Okazało się jednak, że opuchlizna i ból nasilają się. Wtedy właśnie O’Neal zdecydował się na zabieg. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami to 32-letni weteran wróci w kwietniu na samą końcówkę sezonu regulanego.  
"Kiedy ostatni raz o tym rozmawialiśmy Jermaine był przeciwny operacji. Niestety kolano nie zareagowało na ćwiczenia tak jak chcieliśmy więc trzeba było przystać na ostateczne rozwiązanie. J.O. jest już po operacji, która przebiegła pomyślnie, jego kolano zostało "wyczyszczone". Na razie ciężko powiedzieć ile zajmie mu powrót do gry. Przypuszczam, że będzie to 6-8 tygodni." – powiedział Danny Ainge.
O’Neal stracił dwa, pierwsze miesiące gry, Wrócił w Boże Narodzenie w meczu przeciwko Orlando. Po zaledwie 10 meczach opuchlizna była już na tyle duża, że uniemożliwiła mu normalną aktywność.

"Myśę, że postąpił słusznie. Szkoda, że nie zdecydował się na ten zabieg dużo wcześniej. Wiem, że to trudna decyzja i on chciał być pewny, że sprawdził wcześniej wszystkie nieinwazyjne metody." – powiedział Doc Rivers.
  
"Mamy kilku wysokich i ten skład na się podoba w tym momencie. Perk po powrocie gra dobrze i wygląda na to, że kondycyjnie dobrze radzi sobie z minutami. Semih jest w stanie dać drużynie kilka dodatkowych minut produktywnej gry. Jest Baby Davis więc myślę, że jest OK." – dodał Ainge.

Jermaine O’Neal, spowolniony przez kontuzje gra w tym sezonie (17 meczów, 5 startów, średnio 18 minut na mecz) na poziomie 5.2 punktu, 3.8 zbiórki oraz 1.2 bloku na mecz.

Celtics zagrali minionej nocy przeciwko Mavs bez Shaq’a dla którego była to 12 opuszczony mecz w tym sezonie. 38-letni weteran uskarża się na bolące ścięgno Achillesa. Wcześniej miał kłopoty z prawym kolanem, łydką i biodrem.


Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.