Kobe kontuzjowany! 68


Kobe Bryant doznał kontuzji skręcenia lewej kostki we wczorajszym, wyjazdowym meczu z Atlantą Hawks. Sztab medyczny Lakers określił status Bryanta na "wyłączony z gry na czas nieokreślony" a sam Kobe dodał, że to najgorsze skręcenie jakie miał w swojej 16-letniej karierze!
Prześwietlenie na szczęście nie wykazało żadnych strukturalnych zmian w obrębie stawu.
Kobe powiedział po meczu, że sędziowie powinni zwracać baczniejszą uwagę na obrońców podchodzących pod będących w powietrzu rzucających.
Bryant w momencie kiedy skręcił kostkę był kryty przez  Dahntay’a Jonesa. Później na Twitterze wywiązała się mała wymiana między nimi.
Kobe: Niebezpieczne zagranie, które powinno zostać odgwizdane. Kropka.
Jones: Taśmy nie kłamią. Kostka skręcona na parkiecie, po tym jak kopnięcie prawą nogą wytrąciło go z równowagi. Nigdy nie mam na celu skrzywdzenie kogoś.
Jones: Kopnięcie w powietrzu, które powoduje kontakt z obrońcą jest faulem w ataku. Kropka. NBA zmieniła ten przepis 2 lata temu. Dość tego!

Jones i Bryant mają za sobą historię wspólnych batalii. Najsłynniejsza
pochodzie z play-offs 2009 roku, kiedy Jones grał w Denver. W meczu nr 4
doszło do takiego zagrania:

Kobe powiedział po wczorajszym meczu, że Jones go "zjalenrose’ował" mając na myśli zagranie Jalena Rose’a z Finałów roku 2000 Lakers-Pacers. Rose przyznał po latach, że zagranie w którym Kobe spadł na jego stopę i skręcił lewą kostkę nie było dziełem przypadku.

Pod względem zdrowia jest to bardzo pechowy sezon w Lakerlandzie. Również wczoraj skręcenia kostki (prawej) doznał Earl Clark. Do urazu doszło na początku III. Skrzydłowy Lakers nie wrócił już do gry.
24 mecze z powodu złamania kości strzałkowej w lewej nodze stracił pozyskany latem Steve Nash.
30 meczów opuścił Pau Gasol. Najpierw z powodu zapalenia ścięgien w obu kolanach a ostatnio ze względu na zapalenie rozcięgna podeszwowego w prawej stopie.
Rezerwowy rozgrywający Steve Blake stracił 37 meczów z powodu poważnego urazu mięśni brzucha.
Jordan Hill zagrał tylko w 29 meczach. Pod koniec stycznia przeszedł operację lewego biodra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.