Lakers idą spać, Bruce nie pomoże, Doc krytykuje


* Phil Jackson wie doskonale, która część sezonu liczy się najbardziej. Dlatego na półmetku rozgrywek nieco folguje swoim graczom by jak najmniejszym nakładem sił "przezimować" do play-offs.
"Zauważyłem, że moi gracze dużo śpią podczas lotów co nie jest dla nich codziennością. Jeśli spojrzeć na przekrój całej ligi widać, że wielu graczy już czuje w nogach trudy sezonu. Minnesota pokonuje Mavs, Magic przegrywają u siebie z Wizards."- zwraca uwagę Zen Master i coraz częściej zwalnia swoich koszykarzy z niektórych zajęć by dać im odpocząć przed decydującą fazą rozgrywek.

* "Gdyby Bruce Bowen był w stanie robić rzeczy, z których był znany robiłby je u nas lub w jakimś innym klubie." – powiedział Greg Popovich zapytany o przyczyny nie tak mocnej jak w poprzednich latach gry Spurs w defensywie oraz o możliwość powrotu do składu B.B.
"Bruce był świetnym obrońcą ale jeden gracz nie robi takie różnicy. Gra pięciu graczy, którzy muszą odpowiednio reagować i współpracować na boisku. Póki co ten element gry jest rozczarowujący w naszym wykonaniu." – dodał Pop.

* Trener Nuggets George Karl wyznał, że bardzo niewiele brakowało by szeregi "Samorodków" 5 lat temu zasilił… Deron Williams. Według szkoleniowca Denver jego klub oraz Atlanta dyskutowali deal na mocy którego drugi pick należący do Hawks powędrowałby do Kolorado.
Do tego jednak nie doszło a Hawks wykorzystali swój wybór na Marvina Williamsa.

* Wiele wskazuje na to, że ze względu na podkręconą kostkę, obolałe plecy i złamany palec rzucającej dłoni drugi mecz z rzędu opuści Kobe Bryant. Jeśli tak się stanie i KB24 nie zagra dziś ze Spurs będzie to dla niego pierwsza od ponad 3 lat dwu meczowa przerwa spowodowana kłopotami ze zdrowiem. 

* Po wczorajszej porażce z Orlando Magic, trener Celtów Doc Rivers skrytykował swoją drużynę.
"Któryś z moich graczy powiedział, że jesteśmy lepsi od Magic. Odpowiedziałem mu – nie jesteśmy, to jakiś stek bzdur! Pokonali was już trzy razy, w tym dwa razy u nas. Wykopali was w zeszłym roku z play-offs. Są od was lepsi." – powiedział Rivers. 

"Orlando jest od nas lepsze, Atlanta jest od nas lepsza, Lakers są od nas lepsi. Pokonywali nas i są w tym momencie lepsi od nas co nie znaczy, że nie możemy być od nich lepsi za jakiś czas.

Bilans Celtów z najlepszą ósemką ligi wynosi w chwili obecnej 3-9. 

"Nie tylko gracze są winni. Ja też muszę pomóc tej ekipie wziąć się w garść. Każdemu z nas możnaby coś wytknąć. Bilans 32-17 jest świetnym wynikiem ale nie dla nas. Tak na to patrzę i wysyłam wiadomość swoim zawodnikom. Muszę coś z tym zrobić." dodał Rivers.

——————————————————————————

Zimowe czapki Nike North Carolina. Sprawdź

Dodaj mój blog do znajomych na Naszej Klasie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.