Miniona noc w NBA w liczbach

Oto garść ciekawych faktów, danych statystycznych związanych z meczami ostatniej kolejki w NBA.
* Udonis Haslem zaliczył trzecie z rzędu double-double jako rezerwowy. Wyrównał tym samym klubowy rekord a na jego pobicie będzie miał szansę już dziś w wyjazdowym meczu z Wizards

* Pierwszy raz od pięciu lat koszykarze Phoenix Suns zaczynają rozgrywki z bilansem 4:0. Wliczając w to końcówkę ubiegłego sezonu bilans ten wynosi 7:0.

* Cavaliers zaczęli sezon od dwóch porażek. Następnie wygrali trzy kolejne mecze dwucyfrową różnicą punktów każdy.

* Z bilansem 0:3 koszykarze Idiany Pacers notują najgorszy start sezonu od 13 lat.

* Dla Denver Nuggets początek sezonu 4:0 oznacza najlepszy start od 24 lat.

* Celtowie po raz drugi na przestrzeni ostatnich 3 lat zaczęli rozgrywki od bilansu 5:0.
– Swoje mecze wygrywali rzucając średnio aż o 21.6 punktu więcej od rywali. Jest to najlepszy wskaźnik w historii klubu a zarazem trzeci najlepszy w historii NBA (za Sixers z sezonu 1966/67 oraz zeszłorocznymi Lakers).
– W żadnym ze spotkań nie pozwolili przeciwnikowi na zdobycie więcej niż 90 punktów.

* Pistons pokonali Magic czwarty raz rzędu oraz 17 w ostatnich 21 starciach.

* Tay Prince przerwał niesamowitą serię 496 meczów z rzędu datowaną na kwiecień 2003 roku.
– Pierwszy raz od ponad siedmiu lat zdarzyło się, żeby Prince i Hamilton pauzowali jednocześnie.

* Bulls wygrali ósmy z rzędu mecz z Bucks na własnym parkiecie. Z ostatnich 18 meczów rozgrywanych w United Center Byki wygrały aż 16.

* Luol Deng w meczu z Bucks rozegrał imponujący mecz – 24 punkty i 20 zbiórek. Jest to pierwszy od prawie 6 lat występ gracza w barwach Bulls wyrażony liczbami 20/20.Ostatnim "Bykiem", który tego dokonał był Marcus Fizer

* Lakers wygrali dziesiąte z rzędu i czternaste z ostatnich szesnastu starć z Thunder

* Kevin Durant w meczu z Lakers zdobył 28 punktów w trzy kwarty. W ostatnich 12 minutach i dogrywce nie trafił żadnego z pięciu rzutów i popełnił trzy straty. Lakers wygrali 101:98.

* Dirk Nowitzki rzucając 29 punktów w ostatniej odsłonie meczu z Jazz (przy 18 całego zespołu gości) pobił klubowy rekord Marka Aguirre’a ustanowiony 25 lat temu, który wynosił 24. Dirk skończył zawody z dorobkiem 40 punktów.
– Był to jego 29 z rzędu mecz z dorobkiem 20 lub więcej punktów!

* Mavericks na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów legitymują się bilansem 19-0 kiedy są w stanie zatrzymać rywali poniżej 90 punktów.

*Dla Utah Jazz bilans 1:3 oznacza najgorszy od siedmiu lat start rozgrywek.