Na bezrybiu i rak ryba

Statystyki na poziomie 10.7 punktu, 12.3 zbiórki, 2.1 bloku oraz 1.2 asysty w każdym meczu, to całkiem niezły wynik, całkiem niezłego centra w NBA. A co jeśli pracuje na to aż czterech graczy?…. wtedy jest problem w drużynie, dla której grają. Drużyną tą jest Miami Heat a zawodnikami, którzy wspólnymi siłami "robią" te liczby są Zydrunas Ilgauskas, Joel Anthony, Jamaal Magloire oraz Juwan Howard.
Nic więc dziwnego, że Pat Riley w miejsce kontuzjowanego Udonisa Haslema zakontraktował właśnie Erickę Dampier a chwilę wcześniej zwolnił Jerry’ego Stackhouse’a żeby zrobić miejsce w składzie.
Jeśli ktoś zwraca się o pomoc do Dampiera z prośbą o wzmocnienie strefy podkoszowej, u tego w drużynie nie może dziać się dobrze.
35-letni Damp tak naprawdę zagrał tylko dwa dobre sezony w swojej 14-letniej karierze. Pozostałe lata to przeciętność ubarwiana drwinami Shaq’a.
Nie był on nigdy w młodości, więc i tym bardziej teraz z chronicznym bólem obu kolan nie będzie, ani pewnym łowcą punktów w 'pomalowanym’, ani dobrym zbieraczem (nie licząc wspomnianych 2 sezonów) ani klasowym blokerem. Ot 211cm wzrostu, 120kg wagi, które jakby nie patrzeć czasem przydają się pod koszem. Źle się dzieje póki co po tej stronie Florydy. Heat dodają piątego podkoszowego do swojej rotacji ale założę się o butelkę Gatorade’a że ani w Bostonie, ani w Orlando ani w Los Angeles nikomu nic z wrażenia się nie ugięło. Nikt nie mówił, że w Miami (8:6) będzie od początku rewelacyjnie ale skoro grzebie się w trupach i szuka wzmocnień dla ekipy, która przed sezonem miała ścigać się z 72:10 Bulls, to znaczy że jest źle. Kontuzje kontuzjami. Na palcach jednej ręki można policzyć, mecze w których Heat grali jak grać mieli. W pozostałych, nie tylko przegranych ich gra przypominała zarzynanie świni i tylko zagorzały fan mógł próbować znaleźć przyjemność w oglądaniu tego. Zaczęło się wsteczne odliczanie dla coacha Spo? Raczej tak. To niezły trener młodego pokolenia ale LBJ, Bosh i Wade potrzebują człowieka z pierścieniem i charyzmą… w dobrze skrojonym garniturze i zbyt dużą ilością brylantyny na włosach? Czemu nie…

  
Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.