NBA TOP 10 – Prawda jest taka – odsuń się jeśli nie chcesz być na plakacie!

Dziesięć najlepszych akcji minionej nocy + kilka delikatnych spostrzeżeń odnośnie ostatniej kolejki spotkań…

* Coraz bardziej podobają mi się Charlotte Bobcats. Jestem zdania, że przy kilku odpowiednich ruchach kadrowych "Dzikie Koty" są w stanie powtórzyć to co dzieje od ostatnich trzech lat w Atlancie. Gerlad Wallace już od jakiegoś czasu jest w grupie moich ububieńców a w tym sezonie z meczu na mecz ugruntowuje swoją pozycję. dajnamajt! W wygranym meczu z Cavs 31 punktów, 14 zbiórek LeBron miał "hard times" kryjąc go. I uwaga – Cavs mają bilans 6-4 z Shaqiem w składzie i… 5-1 kiedy go nie ma.

*Melo gra karmelową koszykówkę w tym sezonie. Póki co mój fawory do MVP. Dziś w meczu z Knicks 50 punktów w 46 minut (17/28 z gry, 15/16 z osobistych). Może rzucić Knicksom dużo punktów to nic trudnego ale rzucić pięć dych to zawsze jest coś. Z ostatnich 10 występów wyrażonych liczbą 50  lub więcej 4 padły przeciwko Nowemu Jorkowi. W tym samym meczu Al Harrington 41 punktów a Chauncey Billups 32.

* Antawn Jamison dołączył do znakomitego grona które tworzą: Shaquille O’Neal, Tim Duncan, Dirk Nowitzki i Kevin Garnett – jedynych aktywnych zawodników mających na koncie przynajmniej 16000 punktów i 6000 zbiórek.

* Josh Smith wielki bloker z Atlanty w meczu z 76ers sam aż siedem razy musiał poczuć jak to jest kiedy ktoś "wypłaca" ci blok.

* Bra jobba Jonas! Jedyny obecnie Szwed w NBA zagrał swój najlepszy mecz w debiutanckim sezonie. 22 punkty (4×4 za 3). Oby tak dalej min kompis!

* Po wielu miesiącach leczenia po poważniej operacji kolana do gry wrócił Mike Dunleavy rzucił 13 punktów w niecałe 16 minut.

* Stało się Nets przegrali 16 mecz z rzędu. Nie dali rady Kings więc pewnie nie dadzą też Lakers w następnym meczu.

* 1790 punktów rzucili Phoenix Suns w pierwszych 16 meczach tego sezonu. Ani razu nie zeszli z pułapu 100 punktów. Do sukcesów prowadzą ich m.in. Steve Nash i Grant Hill, którzy razem mają 72 lata!

* Na koniec znów i Iversonie. Podobno zarząd 76ers w obliczu kontuzji graczy obwodowych zastanawia się nad daniem szansy zawodnikowi, który kiedyś był ich twarzą. Miejsce w pierwszej piątce pewnie też się znajdzie.

——————————————————————————

Obuwie sportowe od firmy TOMAR-SPORT dla moich czytelników 10zł rabatu na hasło "Karol mówi" przy zakupie dowolnego modelu butów z logiem NBA. Sprawdź!

Zimowe czapki Nike North Carolina. Sprawdź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.