Nowy, oczyszczony Deron Williams

Nie możemy cały czas pastwić się nad Deronem Williamsem. Owszem, jest graczem formatu All-Star, reprezentantem Stanów Zjednoczonych, ma maksymalny kontrakt i dlatego możemy wymagać od niego wiele. Pamiętać jednak musimy cały czas, że D-Will gra cały sezon z urazem obu kostek, z których przynajmniej jedna (lewa) będzie wymagać operacji po sezonie. 

(Jesse D. Garrabrant/NBAE via Getty Images)

Tak się akurat szczęśliwie ułożył kalendarz dla Williamsa (nie koniecznie dla Nets), że Brooklyńczycy zagrali tylko siedem meczów po przerwie na All-Star. Williams nie grał w dwóch meczach poprzedzających Weekend Gwiazd więc można powiedzieć, że od 10. lutego zagrał tylko w siedmiu meczach. W międzyczasie przyjął szereg zabiegów na obolałe kostki i jak się okazuje były to zabiegi całkiem skuteczne.

Deron twierdzi, że jego kostki nie czuły się w tym sezonie jeszcze tak dobrze. Ich stan poprawił się do tego stopnia, że D-Will twierdzi że znów może dunkować. To ważna informacja biorąc pod uwagę fakt, że rozgrywający Nets ostatni wsad w meczu wykonał…13 kwietnia 2012 czyli prawie rok temu. W tym sezonie, na początku rozgrywek próbował zadunkować w meczu z Clippers ale akurat Blake Griffin miał nieco inny pogląd na ten temat.

Korzystając z okazji, że Nets grali ostatni mecz w sobotę (grają dopiero dziś w Charlotte) Williams postanowił wykorzystać te dni przerwy na odpoczynek i 3-dniową głodówkę. D-Will przyjmował tylko owocowe soki, oczyszczał organizm, regenerował siły i leczył kostki. Rezultaty są ponoć niesamowite.

"Kostki mnie już nie bolą. W końcu trafiliśmy z zastrzykami w idealne miejsce. Mogę chodzić po schodach, bawić się z moimi dziećmi. Do tej pory czułem ból przy każdym kroku. Teraz czuję się dużo lepiej i znów jestem w stanie dunkować." – mówi Williams ale dodaje, że na razie nie chce próbować tego w meczu.

D-Will gra w tym sezonie na poziomie 17.3 punktu, 7.5
asysty oraz 3.2 zbiórki ale warto wspomnieć, że w siedmiu spotkaniach po Meczu Gwiazd jego statystki zaczynają wyglądać jak te należące do trzykrotnego uczestnika All-Star i dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego. Wynoszą 21.7 punktu oraz 7.1 asysty.

Nets będą potrzebować dobrej gry Williamsa w ostatniej fazie rozgrywek regularnych. Z bilansem 34:26 zajmują piąte miejsce na Wschodzie ale mają tylko dwie przegrane mniej niż będący na ósmym miejscu Bucks. Brooklyńczycy mają do zagrania jeszcze 22 mecze. Aż 14 z nich w obcych halach ale tylko 8 z tych 22 przeciwko drużynom z dodatnim bilansem.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.