On z nim tak a on z nim nie… oraz inne wieści z NBA

* Po tym jak Monta Ellis, obrońca Golden State "wypalił" podczas Dni Dla Mediów, że nie wyobraża sobie wspólnej gry ze Stephenem Curry można było spodziewać się ostrej reakcji znanego z dużej pewności siebie debiutanta. Tym czasem on widzi to zupełnie inaczej.
"Ostatnio na treningu graliśmy razem w jednym zespole. On (Ellis) rozgrywał, ja grałem jako "dwójka". W obronie musieliśmy radzić sobie z Kelenną Azubuike i Corey’em Maggette. W ataku możemy być zabójczy. Monta ze swoimi zdolnościami do penetrowania i atakowania kosza rozrzuca obronę rywali i daje możliwości do otwartych rzutów z dystansu dla mnie czy Anthony Morrowa. Mamy wiele możliwości atakowania." – powiedział Curry.
Odniósł się on także do krytycznych słów Ellisa pod adresem ich wspólnej gry.
"Kiedy wybrano mnie w drafcie musiałem wysłuchiwać plotek, że zostanę sprzedany do Phoenix za Amare Stoudemire’a. Od samego początku więc nauczyłem się jak to jest w NBA pod tym względem. A przecież nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby wyjść na parkiet i być produktywnym graczem." – dodał Curry.

* Rezerwowy skrzydłowy Boston Celtics Glen "Big Baby" Davis podpisał latem dwuletnią umowę ze swoim klubem. Kontrakt opiewa na $6 mln. ale może być dużo wyższy jeśli Davis…nie utyje.
"Bonus jest dość duży. Nie zgodziłbym się na taki zapis w kontrakcie gdybym nie był pewny, że nie jest w stanie wypełnić tego postanowienia." – wyjaśnił Davis.
Profesjonalne podejście Davisa do treningu i przygotowania do sezonu docenił coach Rivers, którego zdaniem zawodnik bardzo wydoroślał i prezentuje najlepszą formę od kiedy znalazł się w składzie Celtów 2 lata temu.
Davis tego lata sporo eksperymentował z rodzajami treningu. Od zajęć czysto koszykarskich przez piesze wędrówki aż po sporty walki. Wszystko to sprawiło, że "Big Baby" jest w życiowej formie i wprost nie może doczekać się sezonu.
"W zeszłym roku rozpocząłem sezon nie do końca przygotowany. Teraz chcę od samego początku dać trenerom do zrozumienia, że zależy mi na tym, że dyscyplina jaką mi narzucili teraz procentuje." – powiedział Davis.

* A jeśli mowa o treningu to zdaniem Kevina Garnetta osoba, która wygląda najlepiej po wakacjach w obozie Celtów jest Rajon Rondo.
"Mówię wam wygląda niesamowicie. Jest silny, jest tak ostry, że można się skaleczyć. Mamy tu innych tytanów pracy jak Ray, Rasheed czy Glen ale Rajon wygląda najlepiej." – powiedział K.G.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.