„Panie sędzio! Trzy sekundy”!

Nie jest trudno pisać o Shaq’u skoro nieustannie dostarcza powodów (i bardzo dobrze). Po tym jak rzucił 45 punktów w meczu z Raptors zanotował kolejny świetny mecz we wczorajszej potyczce z Lakers. 33 punkty na co złożyło się kilka niesamowitych dunków. Co Pan na to Panie Bosh? Mam na myśli wypowiedz Chrisa Bosha po meczu z Raptors, w której sugerował, że gdyby sędziowie baczniej przyglądali się poczynaniom Shaq’a pod koszem zauważyliby sporo błędów trzech sekund. Trochę szacunku dla legendy Panie "przedostatnie miejsce na wschodzie".

Shaq ostatni raz dwa mecze z rzędu, w których rzucał przynajmniej 30 punktów zaliczył… w marcu 2004 roku. Tylko czterem zawodnikom w historii NBA, którzy ukończyli 35 rok życia udało się zagrać dwa mecze z rzędu na poziomie 33 punktów lub więcej. Byli nimi Alex English, Karl Malone no i oczywiście Michael Jordan:D Był to też najlepszy mecz Shaq’a przeciwko Lakers.

 

Kobe też był świetny wczoraj. 49 punktów, 11 zbiórek! Był to już jego 96 mecz z dorobkiem 40 lub więcej punktów. Jest to trzeci wynik w historii NBA jedynie za Wiltem Chamberlainem i pewnym baseballistą z Chicago 😀

Poniżej same Kaktusowe akcje z tego meczu. Mój faworyt akcja z ok. 30 sek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.