Porcja newsów z Bostonu

31
Wczoraj po raz pierwszy w tym sezonie ubiegłoroczna pierwsza piątka Celtów trenowała razem. K.G., Perkins i Rondo trenowali z niezniszczalnymi (odpukać) w tym sezonie Allenem i Piercem. 

"Pierwszy raz w tym sezonie miałem na treningu naszą oryginalną startową piątkę. To z pewnością podnosi morale w zespole. Zarówno w ataku jak i grze obronnej to jest inny poziom grania. Oni mogą zagrać co tylko chcą bo znają się doskonale." – powiedział Doc Rivers. 

* kgWiele wskazuje na to, że po 9-meczowej przerwie związanej z kontuzją prawej łydki do gry wróci dziś (w meczu z Orlando Magic) Kevin Garnett. 

"Z nim na parkiecie nasz gra gra jest inna. Zaczynając od zwykłej komunikacji a na pick-and-rollach kończąc. Jego obecność da się zauważyć. Brakowało nam go. Chciałem, żeby wrócił dużo wcześniej ale powiedziałem to samo, co on mi powiedział kiedy miałem kontuzję – zachowuj się mądrze jeśli chodzi o własne ciało." – powiedział Rajon Rondo. 

K.G. gra w tym sezonie na poziomie 15 punktów, 9.5 zbiórki, 2 asyst oraz 1.7 przechwytu na mecz w ciągu 31.6 minuty.

O jego występie dziś nie jest do końca przekonany jest coach Rivers:

"Myślę, że Kevin zagra dziś ale powtarzam – ostateczną decyzję podejmę po ostatnim treningu przed meczem. Jeśli będzie wyglądał dobrze, jeśli będzie w stanie robić wszystko to zagra, jeśli nie to nie. Kevin trenuje od czwartku, ostatnio poćwiczył trochę mocniej, żeby przekonać się jak zareaguje jego ciało. Jeśli w poniedziałek będzie się czuł dobrze to zagra. 

* kpKendrick Perkins z kolei celuje w datę 4 lutego jako dzień swojego wielkiego powrotu. Tego wieczoru Celtics podejmą u siebie Dallas Mavericks. 

"Myślę, że mógłbym wrócić wcześniej ale drużyna gra wtedy serię meczów wyjazdowych a ja chcę mieć swój debiut u nas w Bostonie."

Perk wyglądał w czasie treningu na tyle dobrze, że zaczęto żartować że może zagra już dziś z Orlando.

"Perk odbył cały trening. Wyglądał świetnie. Przy ustalaniu składu na dziś mógłbym spokojnie brać go pod uwagę. Oczywiście nie zrobię tego ale to był pierwszy oficjalny dzień nowego życia Perka w tym sezonie – wyglądał fenomenalnie." – zachwycał się coach Rivers. 

"Trenerzy chcą mi dać dziś 15 minut gry. Myślę, że mógłbym pobiegać nawet i 25." – żartował Perkins.

* sShaq zaliczył mały poślizg na lodzie koło własnego i lekko naciągnął sobie mięsień przywodziciel prawej nogi. Marquis Daniels z kolei ma lekko stłuczone plecy. Jako jeden z pierwszych w tym sezonie odczuł obecność wracającego do zdrowia Perkinsa, który stawiając potężną zasłonę sponiewierał kolegę. " Perk oficjalnie przywitał się ze mną w tym sezonie. Wszystko będzie dobrze." – powiedział Daniel. Status obu na dzisiejszy mecz z Magic jest day-to-day ale najprawdopodobniej obaj zagrają. 

* joJermaine O’Neal podejmie jutro ostateczną decyzję czy operować czy leczyć doraźnie swoje problematyczne lewe kolano, przez które stracił już 21 meczów w tym sezonie. J.O. zasięgnął już dwóch niezależnych opinii, być może wysłucha także trzeciej.

Jeśli dostanie gwarancję, że zabieg rozwiąże jego problemy to zdecyduje się na niego jeśli nie, będzie grał z urazem do końca sezonu.

"Operacja jest dla mnie ostatecznością. Jeśli będę pewny, że po niej w końcu moje kolano będzie wolne od bólu wtedy się zdecyduję, jeśli nie to nie będę tego robił." – mówi O’Neal. 

Operacja oznaczałaby wyłączenie go z gry praktycznie do końca sezonu regularnego.

J.O. gra w tym sezonie (17 meczów) na poziomie 5.2 punktu, 3.8 zbiórki oraz 1.2 bloku na mecz.

* abKlub zdecydował się odesłać
Avery Bradley’a, 19 wybór ubiegłorocznego draftu  do D-League do zespołu Maine Red Claws. 20-latek pojawił się na parkiecie tylko w 14 meczach w tym sezonie, spędzając na nim zaledwie po 4.7 minuty w każdym z nich. Bradley, ze względu na poważnie skręconą lewą kostkę, stracił całe wakacje przygotowań do sezonu. Doc Rivers liczy, że kiedy Bradley ogra się w D-Leagu będzie z niego większy pożytek dla Celtics. 

Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.