Przyczyną nierównej formy Odoma są…słodycze?

Skrzydłowy Los Angeles Lakers Lamar Odom to jeden z najbardziej utalentowanych skrzydłowych w NBA. Potrafi rzucać, zbierać, blokować, podawać. Jest przydatny na obu końcach parkietu. Z powodzeniem może grać na kilku pozycjach – nawet rozgrywającego. Jego problem polega jednak na tym, że świetne występy i niecodzienne zagrania zbyt często przeplata meczami słabymi bądź średnimi. Co jest przyczyną nierównej formy zawodnika? Zdaje się, że lekarze mają swoją teorię.

Według doktora Daniela Amena, przyczyną zmiennej formy Odoma są… słodycze spożywane przez zawodnika na masową skalę. Podnoszą one natychmiast po jedzeniu poziom cukru w organizmie dając energię, jednak jej poziom stosunkowo szybko spada.  

"Odom nie kryje się ze swoim zamiłowaniem do słodyczy każdego rodzaju. Zawsze można znaleźć przy nim żelki, miodowe bułeczki, czekoladę, batoniki, ciasteczka i inne słodkości. Słodycze towarzyszą mu rano, w południe, wieczorem a czasem nawet i w nocy. Jak sam twierdzi czasem wstaje w środku nocy, wrzuca na ząb coś słodkiego i wraca do łóżka." – pisze w swoim eseju naukowym dr Amen.

"To nie jest dobra wiadomość dla Lakersów. Zawsze powtarzam swoim pacjentom, że cukier działa na mózg jak narkotyk. Poziom cukru gwałtownie wzrasta a potem równie szybko spada dając uczucie zmęczenia, rozdrażnienia, rozkojarzenia. Przyjmowanie zbyt dużych ilości cukru spowalnia reakcje, co może tłumaczyć fakt, że Odom nie zawsze podejmuję najwłaściwsze decyzje na boisku." – czytamy dalej.  
 
"Jako lekarz i fan martwię się tym, że sportowcy nie przywiązują należytej wagi do odżywiania. Moja rada dla Lamara Odoma i innych ludzi uzależnionych od cukru jest taka by kontrolowali jego poziom w swoich organizmach. Poczują się lepiej, ich mózgi zaczną lepiej funkcjonować. I może Lakers sięgną po swój piętnasty mistrzowski tytuł a Odom po swój pierwszy." – zażartował dr Amen.

Przed Państwem Lamar Odom – "The Candy Man"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.