Ray Allen w Waszyngtonie, Butler i Jamison w Bostonie? Coach K w New Jersey?

Wraz ze zbliżającym się końcem możliwości dokonywania wymian między klubami NBA w prasie amerykańskiej pojawiają się coraz to nowe, transferowe plotki. Jedne ciekawe i logiczne inne zupełnie wyssane z palca. Które okażą się prawdą? Zobaczymy. Oto kilka z nich.

* Według pewnej plotki na linii Boston – Washington trwają rozmowy w sprawie wymiany z udziałem Antawna Jamisona i Caron Butler, za których do stolicy USA trafić mieliby Ray Allen, Brian Scalabrine oraz J.R. Giddens. Według innych plotek pozyskaniem Rasheeda Wallace’a zainteresowani są Charlotte Bobcats z Larry Brownem na czele ,który trenował Sheeda w Detroit i razem sięgnęli po mistrzowski tytuł.
Menadżer Celtów Danny Ainge natychmiast zdementował obie plotki.  
"Żadna z nich nie jest prawdziwa." – powiedział. "Rozmawiam z wieloma różnymi klubami ale z tymi akurat nie rozmawiałem. Jest wiele rzeczy, które chciałbym i mógłbym zrobić ale nie czuje żebym musiał. Zawsze myślę o ulepszaniu naszego zespołu." – dodał Ainge.


* George Karl doszedł do porozumienia w sprawie przedłużenia umowy z Denver Nuggets na kolejny sezon. Na mocy nowej umowy szkoleniowiec "Samorodków" zarobi ok. $4.5 mln.
Karl jako trener drużyn NBA legitymuje się bilansem 968-660. Stanowisko pierwszego coacha Nuggets objął w połowie sezonu 2004/2005 i osiągnął z nimi do tej pory bilans 260-161.


* Źródła z Chicago informują, że Bulls delikatnie dają do zrozumienia inym klubom, że ich skrzydłowy Luol Deng nie jest nie do sprzedania. Sudańczyk z brytyjskim paszportem wprawdzie gra dobrze ale pozbycie się jego sporego kontraktu ($51 mln za następne 4 lata) łącznie z wytransferowaniem Kirka Hinricha oznaczałoby dla Bulls ogromną elastyczność finansową. Na tyle dużą by zakontraktować 2 gwiazdy tego lata (D-Wade, Joe Johnson?).
Dodanie dwóch gwiazd do Derricka Rose’a i Joakima Noah mogłoby uczynić z Bulls przynajmniej czwartą siłę na Wschodzie w nadchodzącym sezonie.


* Warriors chcą pozbyć się łotewskiego centra Andrisa Biedrinsa a wraz nim jego sporego kontraktu ( ($36 mln w cztery lata).


* Liderzy Wizards przeżywają ostatnio emocjonalną karuzelę, choć jak sami twierdzą przywykli już do tego. Jedni wysyłają ich do Bostonu inni do Houston czy Miami. Jedna z kolejnych plotek wysyła Carona Butlera i DeShawna Stevensona do Dallas za Josha Howarda + jakiś kończący się kontrakt. Podobno jednak nic z tego nie będzie bo Mark Cuban "mlaska" na taki deal i gdzie indziej szuka wzmocnień.  


* Nowy właściciel Nets Mikhail Prokhorov płaci i wymaga. Chce najlepszych zawodników i najlepszy zarząd. Na początek chce Jerry’ego Colangelo jako człowieka od spraw koszykarskich. Na ławce trenerskiej widziałby samego Mike’a Krzyzewskiego.
Sprawa może nie być prosta bowiem "Coach K" odmawiał już takim firmom jak Krzyzewski Cletics, Lakers czy Blazers. Choć obecność Colangelo z pewnością miałby znaczenie w rozmowach z Krzyzewskim.
——————————————————————————


Zimowe czapki Nike North Carolina. Sprawdź

Dodaj mój blog do znajomych na Naszej Klasie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.