Rose i Durant Graczami Miesiąca

Obrońca Chicago Bulls Derrick Rose i skrzydłowy Oklahoma City Thunder Kevin Durant zostali wybrani Graczami Miesiąca odpowiednio Konferencji Wschodniej i Zachodniej NBA.

Wyróżnienie dotyczyło kwietnia – ostatniego miesiąca rundy zasadniczej w NBA.
Derick Rose był w tym okresie drugim strzelcem Wschodu ze średnią 25.5 punktu na mecz. Dodatkowo zaliczał po 7 asyst oraz 4.1 zbiórki w każdym z ośmiu rozegranych meczów, z których Bulls wygrali aż sześć i "rzutem na taśmę zapewnili sobie udział w play-offs kosztem Toronto Raptors.
D-Rose siedmiokrotnie przekraczał barierę 20 punktów a 4 dni temu zagrał najlepszy mecz w swojej dotychczasowej karierze (39 punktów, 3 bloki – rekordy kariery + 7 asyst i 5 zbiórek). Bulls pokonali wtedy Celtics 101:93, co jak się później okazało było niezbędne by zagrać w postseason.


Durant natomiast w kwietniu był najlepszym strzelcem ligi ze średnią 34.6 punktu na mecz. Dokładał do tego blisko 8 zbiórek, 3.4 asysty, 2 przechwyty oraz 1.6 bloku. Thunder wygrali w tym okresie 4 z ośmiu rozegranych meczów i po raz pierwszy od 5 lat (wówczas jako Seattle SuperSonics) zapewnili sobie udział w play-offs. Kevin mocnym akcentem zakończył rozgrywki regularne rzucając 30 i więcej punktów w ostatnich siedmiu meczach. Dodatkowo ze średnią na poziomie 30.1 K.D #35 został najmłodszym królem strzelców w historii NBA.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.