Świeżych Wieści Garść

* Paul Pierce był jedną nogą w Dallas. Podobno Mark Cuban był bardzo zdeterminowany, żeby w dniu trade-deadline zrobić "coś", co zwiększyłoby szanse Mavs na ostatni run w stronę play-offs. Podobno było blisko ale ktoś ostatecznie się wycofał. Tym kimś mieliby być Hawks a wymiana miała wyglądać tak:

Josh
Smith
z Atlanty to Bostonu.

Paul Pierce z Bostonu do Dallas.

Hawks otrzymaliby od Mavs  (Jae Crowdera, Brandana Wrighta i Dahntay’a Jonesa). W grę miały wchodzić też wybory w drafcie i o to podobno cały deal się rozbił. Danny Ainge podobno nie chciał dołączyć do wymiany swojego wyboru w I rundzie.

Na otarcie łez Hawks i Mavs zrobili deal 1:1 – Anthony Morrow trafił do Dallas a w przeciwnym kierunku udał się Dahntay Jones.

Gdyby do wymiany jednak doszło, to Mavs mieliby w swoich szeregach trzech z TOP10 najlepszych graczy draftu 1998 roku. Vince Carter (5), Dirk Nowitzki (9) oraz Paul Pierce (10).

* Shavlik Randolph i D.J’ White dostali od Celtics po drugim 10-dniowym kontrakcie.

* Raja Bell został zwolniony przez Jazz. Do porozumienia nie udało im się dojść przed 1. marca co czyni weterana niedostępnym, dla drużyn które chciały wzmocnić się przed play-offami.

* Lewe kolano Derricka Rose’a w teorii jest już gotowe na trudy NBA ale podobno po zintensyfikowaniu treningów pojawił się problem z mięśniami dwugłowymi obu ud. Temat jest chyba głębszy niż mięśnie i stawy. D-Rose nie pojawił się na sobotnim treningu Bulls a nieobecność ta była nieusprawiedliwiona.

* Blake Griffin wstępnie zadeklarował, że jest bardzo zainteresowany reprezentowaniem USA podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Udział w ubiegłorocznych Igrzyskach w Londynie pokrzyżowała mu kontuzja lewego kolana. 

* Monta Ellis z Bucks może być wolnym agentem tego lata ale może też wykorzystać opcję w kontrakcie i zagrać sezon 2013-2014 za ok. $11 mln. Myślę, że warto się nad tym poważnie zastanowić bo Ellis wprawdzie gra sezon niezły (19.1 punktu, 5.8 asysty, 3.9 zbiórki oraz 2 przechwyty) ale nie wybitny i nie jest powiedziane, że ktoś będzie chętny dać mu wieloletni kontrakt za konkretne pieniądze.

* Paul Gasol czyni stały progres w leczeniu kontuzji prawej stopy i podobno jest już ok. 7-10 przed powrotem do gry. Tymczasem Lakers awansowali na ósme miejsce na Zachodzie. Po raz pierwszy w tym sezonie są dwa mecze ponad kreską (32:30). Z ostatnich 10 meczów wygrali 8. Ktoś chętny grać z nimi w play-offach gdy wróci Hiszpan?

* Tony Parker miał nie grać przez około miesiąc po tym jak skręcił lewą kostkę. Tymczasem z San Antonio napływają dobre wieści, że T.P. czuje się coraz lepiej i może wrócić do gry już niedługo. Do urazu doszło niewiele ponad tydzień temu.

* Kyrie Irving doznał kontuzji barku we wczorajszym meczu z Raptors. Dziś ma być dokładnie przebadany ale wiele wskazuje na to, że Cavs którzy poza "tankowaniem" (ale akurat do tego Uncle Drew nie będzie im potrzebny) nie grają już o nic, będą chcieli ochronić zdrowie swojej młodej gwiazdy i wyłączyć ją z gry na jakiś czas. Irving ostatnio opuścił trzy mecze ze względu na nadwyrężone prawe kolano. UPDATE: Klub podał, że Kyrie ma skręcony bark i straci 3-4 tygodnie rozgrywek co może być równoznaczne z końcem sezonu.

* Glen "Baby" Davis przeszedł na dietę wegańską. Nie chce mi się wierzyć, że w 100% tak od razu ale kontuzjowany podkoszowy Magic przekonuje, że chce stracić na wadze i być zdrowszy. Powodzenia.

* DeAndre Jordan wykonał wsad nad Brandonem Knightem, który może okazać się wsadem sezonu. Nie bójmy się mówić o tej akcji w ten sposób

Dunk of The Year: Brandon Knight Gets “Un-Knighted” by DeAndre Jordan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.