Wybrano All-NBA 1st, 2nd & 3rd Team

Wybrano trzy najlepsze piątki sezonu 2017-18. All-NBA First Team tworzą James Harden, LeBron James, Anthony Davis, Kevin Durant oraz Damian Lillard.

Dla LeBrona było to już dwunaste tego typu wyróżnienie. Nikt w  historii NBA nie dokonał podobnego osiągnięcie. Karl Malone i Kobe Bryant dostępowali tego typu zaszczytu jedenaście razy. Statystyki LeBrona za rozgrywki zasadnicze sięgnęły 27.5 punktu, 9.1 asysty (najlepsze w karierze), 8.6 zbiórki oraz 1.4 przechwytu.

Harden grał w sezonie regularnym na poziomie 30.4 punktu, 5.4 zbiórki, 8.8 asysty oraz 1.8 przechwytu. W historii NBA, kombinację liczb na tym poziomie, był w stanie osiągnąć tylko Michael Jordan.

Średnie Duranta to 26.4 punktu, 6.8 zbiórki, 5.4 asysty oraz 1.8 bloku (najlepsze w karierze).

Davis został pierwszym od czasów Davida Robinsona (1995-96) graczem, który w jednym sezonie osiągnął pułapy 2000 punktów, 800 zbiórek, 150 bloków oraz 100 przechwytów. A.D. jest teraz uprawniony do podpisania supermax kontraktu wartego $230 mln (płatne w pięć lat). Tego typu umowa byłaby najwyższą w historii NBA.

Lillard był czwartym strzelcem ligi (26.9 punktu). Ostatnim, tak wysoko sklasyfikowanym graczem Blazers, na tej liście, był sam Clyde Drexler w sezonie 1991-92. Lillard, by być uprawnionym do podpisania supermax umowy, będzie potrzebował w kolejnych rozgrywkach, raz jeszcze wywalczyć sobie miejsce w jednej z trzech najlepszych piątek sezonu.


W pozostałych piątkach znaleźli się:


All-NBA Second Team:

F: LaMarcus Aldridge.
F:
Giannis Antetokounmpo.
C: Joel Embiid.
G: DeMar DeRozan.
G:
Russell Westbrook.


All-NBA Third Team:

F: Jimmy Butler.
F:
Paul George.
C: Karl-Anthony Towns.
G: Steph Curry.
G:
Victor Oladipo.

Sporym beneficjentem wyników głosowania na najlepsze piątki sezonu, jest też KAT. 22-letni gracz Wolves, jest teraz uprawniony do podpisania pięcioletniego kontraktu o wartości $188 mln. Gdyby mu się nie udało, jego umowa mogłaby być warta „tylko” $157 mln. Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.