Aldridge i Maggette kończą sezon

LaMarcus Aldridge, skrzydłowy Portland Trail Blazers przejdzie artroskopową operację prawego stawu biodrowego i nie zagra do końca bieżących rozgrywek.

Aldridge wystąpił w 55 meczach w tym sezonie. Osiągnął statystyki na poziomie 21.7 punktu (dziewiąty w lidze),  8 zbiórek oraz 2.4 asysty na mecz. Trafiał z gry na poziomie 51.2% a z rzutów wolnych 81.4% – oba wskaźniki najlepsze w karierze. Jest jedynym graczem w NBA w tym sezonie, który rzucał średnio ponad 21 punktów, zbierał z tablic 8 piłek i trafiał z gry powyżej 50%.  
Operację przeprowadzi doktor Marc Phillipon – lekarz, który operował już biodro Aldridge’a gry ten grał na uczelni Texas.
"L-Train" ma za sobą pierwszy w karierze występ w Meczu Gwiazd. W styczniu został powołany do szerokiej kadry USA na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Corey Maggette, skrzydłowy Charlotte Bobcats nie zagra w ostatnich 10 meczach swojego zespołu ze względu na uraz prawego ścięgna Achillesa.

Maggette naciągnął sobie ścięgno 30 marca w meczu przeciwko Nuggets. Opuścił z tego powodu tydzień (4 mecze). Wrócił na ostatnie trzy spotkania ale nadal czuł dyskomfort w nodze. W związku z tym, że Bobcats już dawno pogrzebali swoje szanse na play-offs medycy klubu uznali, że najlepszym rozwiązaniem będzie wyłącznie go z gry na dobre.

Maggette, pozyskany latem z Milwaukee Bucks, wystąpił w tym sezonie w 32 meczach. Jego średnie sięgnęły 15 punktów, 3.9 zbiórki oraz 1.2 asysty.
32-latek stracił w styczniu 19 meczów z powodu kontuzji dwugłowego mięśnia lewego uda oraz pleców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.