Batum i Cousins Graczami Tygodnia

Nicolas Batum z Charlotte Hornets i DeMarcus Cousins z Sacramento Kings zostali
wybrani
Graczami Tygodnia jako reprezentanci swoich Konferencji. Nagrodę przyznano za mecze grane od poniedziałku 9 listopada do niedzieli 15 listopada.

Batum poprowadził
Szerszenie do trzech wygranych w czterech meczach. Jego średnie z tych spotkań
sięgnęły 25.5 punktu (szósty na Wschodzie), 6 zbiórek oraz 3 asyst. Francuz trafił 15 z 26 rzutów za trzy punkty. Skuteczność zza łuku na poziomie prawie 58% była piątą najlepszą na Wschodzie.
Hornets z bilansem 5:5 są w tej chwili na dziesiątym miejscu na Wschodzie ale taki sam stosunek zwycięstw do porażek mają sklasyfikowani na ósmym miejscu Pistons.   

Cousins pomógł Kings osiągnąć bilans 3:1 w minionym tygodniu. Jego indywidualne statystyki z tego okresu wyniosły 32.5 punktu (ex-aequo najlepszy na Zachodzie), 11 zbiórek (trzeci na Zachodzie), 2 asyst oraz 1.5 bloku. Lider Sacramento trzy razy schodził z parkietu z double-double na koncie.
Kings z bilansem 4:7
są w tym momencie na dwunastym miejscu (razem z Blazers) na Zachodzie.


Do

nagrody nominowani byli także LeBron James, Stephen Curry, Paul George, Jamal Crawford, Blake Griffin, Chris Bosh, Russell Westbrook, Jahlil Okafor, Eric Bledsoe oraz Kyle Lowry.


http://images.performgroup.com/di/library/sportal_com_au/c5/37/nba-players-of-the-week_1cxwgzz82wvy014cwvm9x0nhw4.jpg?t=301622913w=1000&h=750

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.