Blake Griffin uszkodził kolano. Może stracić dwa miesiące

No tak, kto inny mógł to być, jak nie młody Rivers?

Blake Griffin ma skręcone więzadło poboczne piszczelowe (MCL) lewej nogi. Do urazu doszło w czwartej kwarcie wczorajszego meczu Clippers-Lakers. Na walczącego w parterze o piłkę Griffina, niefortunnie wpadł Austin Rivers. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że w kolanie 28-latka nie ma żadnych strukturalnych uszkodzeń. Doszło jedynie do skręcenia. Wstępnie mówi się jednak nawet o dwóch miesiącach przerwy w grze.

Clippers, po przegraniu dziewięciu kolejnych spotkań, wrócili na właściwe tory. Wygrali swój trzeci z rzędu mecz. Ale nie nazywaliby się Clippers, żeby coś nie mogło się tam spieprzyć.

Z pierwszej piątki, która wybiegła na parkiet w meczu otwierającym ten sezon, zdrowy został już tylko DeAndre Jordan. Milos Teodosic już po dwóch spotkaniach doznał urazu lewej stopy. Najwcześniej ma wrócić w okolicach Bożego Narodzenia. Patrick Beverley nie wróci już w tym sezonie po operacji prawego kolana. Danilo Gallinari leczy lewy mięsień pośladkowy. Nie zagra jeszcze przynajmniej tydzień. 

Griffin podpisał minionego lata pięcioletni, maksymalny, kontrakt z Clippers o wartości $173 mln. Po odejściu Chrisa Paula, to miała być jego drużyna a ten sezon miał dać mu z powrotem miejsce w elicie najlepszych skrzydłowych w lidze. I można by powiedzieć, że do tej pory tak było. Blake, póki co, nie stracił ani jednego meczu. Jego średnie sięgnęły 23.6 punktu (najlepsza średnia od czterech lat), 7.9 zbiórki oraz 5.1 asysty. Tylko pięć razy nie przekroczył pułapu 20 puntów. Jego dwa wielkie rzuty w końcówkach dały Clippers wygrane z Blazers i Kings. 

Obecna kontuzja, to kolejny wpis do jego bogatej kartoteki medycznej. Lider Clippers w ostatnich dwóch latach stracił aż 68 meczów w ramach rundy zasadniczej. Historia jego kontuzji i urazów wygląda tak:

– Preseason 2009. Uszkodzona rzepka lewego kolana. Uraz ten przesunął jego debiut w NBA o rok.

– Lato 2012. Uszkodzona łąkotka w lewym kolanie. Uraz ten uniemożliwił mu wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 roku.

– Lato 2014. Przeciążeniowy uraz pleców. Kontuzja uniemożliwiła mu wyjazd do Hiszpanii na Mistrzostwa Świata.

– Luty 2015. Infekcja prawego łokcia. Niezbędna była operacja.

– Grudzień 2015. Naderwane ścięgno mięśnia czworogłowego.

– Styczeń 2016. Złamana prawa dłoń. Po incydencie z pracownikiem klubu.

– Grudzień 2016. Operacja lewego kolana.

– Kwiecień 2017. Kontuzja palca prawej stopy. Mecz nr 3 pierwszej rundy play-offs z Utah Jazz. Uraz wyłączył z dalszej części rozgrywek. Clippers odpadli w tej serii. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.