Cedi Osman podpisał nowy kontrakt

Cedi Osman i Cleveland Cavaliers porozumieli się w sprawie czteroletniego kontraktu o wartości $30.8 mln. Umowa wejdzie w życie z początkiem przyszłych rozgrywek. Za ten sezon 24-letni Turek zarobi $2.9 mln. Umowa skonstruowana jest tak, że w pierwszym roku zarobi $8.75 mln, a w każdym kolejnym sezonie, ta suma będzie maleć. Pieniądze w trzecim roku są tylko częściowo gwarantowane.
Osman gra swój trzeci sezon na parkietach NBA. Jego statystyki za ubiegły rok sięgnęły 13 punktów, 4.7 zbiórki oraz 2.6 asysty.

Mój komentarz: Jedna z lepszych umów z perspektywy klubu, jakie widziałem w ostatnich latach. Coś w stylu tego, co podpisał Lou Williams w lutym ubiegłego roku.
Po pierwsze konstrukcja tego kontraktu – malejąca stawka z niegwarantowanym czwartym rokiem. Po drugie jej wartość –  są to dość niskie pieniądze na standardy NBA. Po trzecie, zakładając, że Osman już nie będzie lepszy, że będzie tylko zawodnikiem na poziomie tych 13 punktów i 4 zbiórek, to ta umowa już jest dobra.
Ale jeśli założyć, że Turek jeszcze się rozwinie, co przecież jest bardzo prawdopodobne, to wartość tej umowy oraz jej konstrukcja sprawiają, że za 2-3 lata ktoś uzna ją za prawdziwy „przechwyt” Cavs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.