Lou Williams zostaje w L.A. Clippers

Los Angeles Clippers i Lou Williams doszli do porozumienia w sprawie trzyletniego kontraktu o wartości $24 mln. $17.5 mln z tej sumy, to pieniądze gwarantowane. Trzeci rok jest opcją klubu. Umowa wchodzi w życie z początkiem przyszłych rozgrywek. 31-letni Williams za te rozgrywki zarobi $7 mln.

Tym samym z giełdy nazwisk przewijających się przy okazji trade deadline (transferowe okno zamyka się jutro o 21.00 czasu polskiego) znika zawodnik, którego w swoich szeregach chciało mieć wiele klubów.

Williams gra w tym sezonie na poziomie 23.3 punktu, 2.5 zbiórki, 5.3 asysty oraz 1.1 przechwytu. Jest to jego trzynasty sezon na parkietach NBA, pierwszy w barwach Clippers. Bez wątpienia, to najlepsze rozgrywki w jego karierze. Williams zaczął karierę w barwach 76ers w 2005 roku. Po sześciu latach przeniósł się do Atlanty. Tam rozegrał dwa sezony. Następnie przez rok pograł w Toronto, by na rok z kawałkiem zakotwiczyć w Lakers. Transfer w trakcie poprzednich rozgrywek przywiał go do Houston.

Za grę w barwach drużyny z Kanady, Williams został wybrany Najlepszym Rezerwowym. Wiele wskazuje na to, że także i za obecne rozgrywki to wyróżnienie trafi w jego ręce.

To zdjęcie zrobiłem rok temu, w Toronto, kiedy Raptors starli się z L.A. Lakers, w barwach których Williams wówczas występował. Parę tygodni później został wytransferowany do Houston Rockets. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.