Kristaps Porzingis zerwał ACL!

Fatalne wieści dla fanów New York Knicks i talentu Kristapsa Porzingisa. 22-letni Łotysz ma zerwane więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie. Czeka go operacja i wielomiesięczna rehabilitacja.

Do urazu doszło w drugiej kwarcie wczorajszego meczu Knicks-Bucks. Lider Nowojorczyków dynamicznie zaatakował obręcz, skończył akcję silnym wsadem, ale niefortunnie wylądował i upadł na parkiet, po czym błyskawicznie złapał się za lewe kolano z wyraźnym grymasem bólu na twarzy. Badanie rezonansem magnetycznym nie pozostawiło złudzeń.

Porzingis grał w tym sezonie (47 meczów) na poziomie 22.9 punktu, 6.7 zbiórki, 1.2 asysty oraz 2.4 bloku (najlepszy w lidze). To ogromny cios dla Knicks, którzy marzyli o powrocie do play-offów. Łotysz rozgrywał przełomowy sezon w swoim trzecim roku w NBA. Miał na koncie 11 meczów z przynajmniej 30 punktami. W poprzednich dwóch sezonach miał tylko trzy takie występy. Knicks z bilansem 23:32 są w tej chwili na jedenastym miejscu na Wschodzie. Przegrali cztery mecze z rzędu oraz siedem z ostatnich dziesięciu.

Najważniejsze pytanie dla Knicks brzmi teraz jak dużo czasu będzie potrzebował ich lider do powrotu do zdrowia a w perspektywie do poziomu All-Star. Patrząc na najnowszą historię zawodników, którzy przechodzili przez koszmar powrotu do gry po zerwanym ACLu, przerwa w grze Łotysza może wynieść nawet rok. Dante Exum potrzebował 14 miesięcy do powrotu na parkiet. Zach LaVine 12, Derrick Rose 14, Ricky Rubio 9, Jabari Parker 11.


1 comment on “Kristaps Porzingis zerwał ACL!

  1. Pingback: Kristaps Porzingis przeszedł operację – Karol Mówi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.