Ciekawostki z meczu Nuggets-Knicks

Anthony flops in Knicks' 117-94 loss to Nuggets

Minionej nocy Nuggets deklasowali we własnej hali New York Knicks 117:96. Przewaga gospodarzy momentami sięgała nawet 34 punktów. Czwarta kwarta rozpoczęła się przy wyniku 97:69 a starterzy gospodarzy obejrzeli ostatnie 12 minut gry z ławki rezerwowych.
Był to pierwszy mecz Carmelo Anthony’ego w Denver, gdzie zaczął karierę i spędził 7 i pół sezonu. Ale nie tylko dla Melo był to mecz przeciwko byłej drużynie.

J.R. Smith, Kenyon Martin, Raymond Felton i Marcus Camby na różnych etapach swoich karier bronili barw Nuggets.
Z kolei wśród graczy Denver też pięciu z nich ma nowojorską przeszłość.
Wilson Chandler, Danilo
Gallinari, Timofey Mozgov
trafili do Kolorado na mocy
wymiany za Melo. Poza nimi jeszcze Anthony Randolph ma gdzieś w szafie stare koszulki z czasów w Knicks. Corey Brewer zaraz po wymianie został zwolniony. Mówiło się wtedy, że Knicks robią błąd nie dając mu szansy na grę. Dziś Brewer swoją solidną grą z ławki potwierdza, że tak właśnie było.

We wczorajszym meczu ex 'Knicksi’ wygrali z byłymi 'Nuggetsami’ 54-47. Denver, od kiedy sprzedali Melo mają 100 zwycięstw. Knicks w tym samym czasie 88.
Nuggets są 100:57 po odejściu Anthony’ego. W 157 meczach poprzedzających wymianę byli 99:58 z Melo w składzie

Melo, zmagający się cały czas z urazem prawego kolana w starciu ze swoim byłym klubem zdobył tylko 9 punktów (3/12 z gry). Tylko dwóch graczy w historii NBA miało gorsze występy w pierwszym wyjazdowym meczu przeciwko drużynie, w której zdobyli przynajmniej 10000 punktów. Rashard Lewis jako gracz Orlando był 3/19 z gry, kiedy w listopadzie 2007 przyjechał do Seattle na mecz. Lewis zdobył dla Sonics 10251 punktów. Antoine Walker jako gracz Dallas był 3/14 z gry kiedy w grudniu 2003 pojawił się pierwszy raz w Bostonie. Walker zdobył dla Celtics 10995 punktów. 3/12 z gry był też Adrian Dantley z Detroit kiedy pierwszy raz przyjechał do Utah. Dantley zdobył dla Jazz 13635 punktów.

Dla Nuggets była to 10 z rzędu wygrana ogółem (co zdarzyło im się po raz pierwszy od 2005 roku) oraz 14 z rzędu wygrana w Pepsi Center. Z 32 meczów przed własną publicznością podopieczni George’a Karla wygrali aż 29. Jest to drugi najlepszy bilans w meczach w domu w tym sezonie (tylko za Miami, którzy są 30:3 u siebie). Nuggets wygrali ogółem 32 z ostatnich 42 meczów.

Danilo Galinari trafił swoją pięćsetną trójkę w karierze.

Inne rzeczy:
* Knicks grają jeszcze trzy mecze na Zachodzie ale Carmelo Anthony wraca do Nowego Jorku. 3-meczowa przerwa niewiele pomogła liderowi Knicks. Jego prawe kolano cały czas boli i jest spuchnięte, dlatego medycy klubu zdecydowali się na zabieg drenażu problematycznego kolana i odciągnięcia zbierającego się tam płynu. Na razie nie wiadomo ile potrwa przerwa w grze. Wszystko zależeć będzie od tego jak kolano zareaguje na zabieg.

* Tyson Chandler ma stłuczone lewe kolano. Do urazu doszło wczoraj w meczu z Nuggets. Center Knicks nie wrócił na drugą połowę. Na razie nie wiadomo jak poważny jest to uraz i ile/czy będzie wymagał przerwy w grze.

* Knicks podobno poszukują doświadczonego rozgrywającego, żeby wzmocnić ławkę przed play-offami. Delonte West podobno jest wysoko na ich liście życzeń. Żeby zakontraktować nowego zawodnika klub będzie musiał zwolnić kogoś z 15-osobowego składu.