Liga przyznała sie do błędu

W środowy wieczór Hawks grali u siebie z Lakers. Było kilka sekund do końca, goście przegrywali 94:92. Kobe, kryty przez Dahntay’a Jonesa ruszył w stronę prawego rogu boiska. Wyskoczył do rzutu i spudłował. Była to akcja, w której Kobe doznał skręcenia lewej kostki. Lakers przegrali ten mecz 96:92. Liga wydała wczoraj oświadczenie, w którym czytamy że zgodnie z przepisami w tejże akcji powinien był być odgwizdany faul Jonesa i dwa rzuty osobiste przyznane Bryantowi. Mimo, że Jones zarzeka się, że jego intencją nie było wyrządzenie Kobemu krzywdy, to liga jednoznacznie ocenia, że obrońca Hawks nie dał liderowi Lakers możliwości na bezpieczne opadnięcie na parkiet.

Przepis:
33.6 Zawodnik w wyskoku.
Zawodnik, który wyskoczył z miejsca na boisku, ma prawo opaść na to samo miejsce.
Ma również prawo opaść na inne miejsce na boisku pod warunkiem, że w chwili wyskoku miejsce lądowania oraz bezpośrednia droga pomiędzy miejscem wyskoku i lądowania nie była zajęta przez przeciwnika(ów).
Jeżeli zawodnik wyskoczył i wylądował, lecz siła jego rozpędu spowodowała jego kontakt z przeciwnikiem, który zajął legalną pozycję obronną w pobliżu miejsca lądowania, to wówczas zawodnik skaczący jest odpowiedzialny za to zetknięcie.

Przeciwnik nie m o że wejść w drogę zawodnika, który jest w wyskoku.
Przesuwanie się pod zawodnika, który jest w wyskoku, powodujące kontakt, stanowi zazwyczaj faul niesportowy, a w pewnych przypadkach m o że być faulem dyskwalifikującym.

Dhantay Jones, Kobe Bryant

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.