CP3, Ariza i Matthews kontuzjowani

To była kolejna noc sportowych emocji w NBA ale także i (niestety) kontuzji. Chris Paul i Trevor Ariza z Hornets oraz Wesley Matthews z Blazers doznali podobnych kontuzji – skręcenia kostki.

Trevor Ariza, podczas próby rzutu na początku III kwarty meczu z Thunder, niefortunnie zlądował na stopę Jeffa Greena i skręcił prawą kostkę. Nie pojawił się już później w meczu.
 
"Mocno ją skręcił. Nie widziałem sytuacji ale mam informacje, że tak jest. Na razie nie wiemy jak długo będziemy musieli radzić sobie bez niego." – powiedział trener Hornets Monty Williams.

Emeka Okafor 1-3 tyg. poza grą

Chris Paul w I kwarcie tego samego meczu w Oklahomie, w asyście dwóch osób opuścił parkiet  z powodu skręcenia lewej kostki. Przy jednej z podkoszowych penetracji Paul upadł na stopę Serge’a Ibaki. Na szczęście dla fanów Nowego Orleanu, CP3 wrócił do gry w dalszej części meczu. Trzeba jednak pamiętać, że właśnie lewa kostka Paula była obiektem niepokoju sztabu medycznego klubu z Luizjany. 
Z kolei w Denver skręcenia prawej kostki doznał zawodnik Portland Trail Blazers Wesley Matthews. Do urazu doszło pod koniec II kwarty meczu. Były gracz Utah Jazz świetnie wszedł w ten mecz (17 punktów w 18 minut) jednak kontuzja praktycznie wyłączyła go z gry. Na domiar złego, po zmianie stron próbujący grać mimo bólu Matthews już po 19 sekundach gry schodził z parkietu ze stłuczonym kolanem w starciu z innym zawodnikiem. Zdeterminowany wrócił na parkiet w IV, zdobył 2 punkty ale kontuzja nie pozwoliła mu na dalszą grę.
Tym samym zdziesiątkowani kontuzjami Blazers wpisują kolejnego wartościowego gracza na listę niezdolnych do gry.

"To jest kostka, z którą miałem już problemy – uszkodziłem ją na treningu jakieś dwa tygodnie temu. Usłyszałem i poczułem, że coś mi tam strzeliło. Odpocząłem, uspokoiłem sytuację i poczułem, że mogę wrócić na parkiet." – relacjonował młody obrońca Blazers i dodał, że nie ma zamiaru siedzieć i patrzeć na grę kolegów z pozycji widza – "Jeśli mogę chodzić to jest OK. Nie mogę pozwolić sobie na kontuzje i nie mogę pozwolić, żeby coś mnie spowolniło. Chcę grać dla moich kolegów i pomagać im."

"Sądząc po sposobie, w jakim opuszczał parkiet w II kwarcie sądziłem, że nie ma szans na jego powrót w tym meczu." – powiedział George Karl trener Nuggets.


Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.