D-Wade ma 30 lat

Dokładnie 30 lat temu w Chicago na świat przyszedł Dwyane Wade. Na parkietach NBA gra swój dziewiąty sezon. Jego średnie z całej kariery sięgają 25.3 punktu, 5.1 zbiórki, 6.3 asysty, 1.8 przechwytu 1 bloku. Jest jednym z moich ulubionych graczy a mojej szafie wisi koszulka z jego nazwiskiem.
Wade w liczbach:
– Mistrz NBA z 2006 roku (4:2 z Dallas). MVP tych finałów (średnio 34.7 punktu na mecz – trzecia najwyższa średnia w historii Finałów). Wade miał wtedy 24 lata – tylko czterech młodszych graczy w całej historii NBA zostawało najlepszymi graczami Finałów.

– 7x w meczu All-Star (MVP z 2010 roku).
– Król Strzelców NBA (sezon 2008-2009, średnia 30.2 punktu).
– 2x w Najlepszej Piątce Sezonu.
– 3x w Drugiej Piątce Sezonu.
– 1x w Trzeciej Piątce Sezonu.
– 3x w Drugiej Piątce Najlepszych Obrońców.
– Złoty medalista z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008).
– Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Japonii (2006).
– Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004).

Bohater niezliczonej ilości akcji i zagrań, po których łapaliśmy się za głowy i/lub szukaliśmy dolnej szczęki na dywanie.
100 lat Panie Wade!!!
A jeśli mowa o życzeniach dla Wade’a to tych z pewnością wczoraj nie zabrakło. Dwyane urządził niezłą imprezę urodzinową. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. Usher,Common, Kelly Rowland LeBron James, Chris Bosh, Udonis Haslem, Alonzo Mourning czy Pat Riley.

Pani, która rozmawia z Commonem to Gabrielle Union – dziewczyna D-Wade’a. Z tego co pamiętam, to parę lat temu Wade podobno "podejmował temat" z Kelly Rowland. Nie wiem, materacem nie byłem ale jeśli tak, to wygląda na to że rozstali się w na tyle miłych okolicznościach, żeby Kelly z uśmiechem mogła zaśpiewać na jego urodzinach…

Ciekawostka… Również dziś z tym, że nie 30 a już 70 urodziny obchodzi Cassius Marcellus Clay – jeden z moich ulubionych sportowców all-time. Większość ludzi kojarzy go jako Muhammada Ali. Zachęcam w wolnych chwilach do zapoznania się z jego ciekawym życiem – tak a propos wczorajszego święta, sportu, historii, polityki. Wydarzenia z jego życia zahaczają o tyle różnych tematów, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że którychś z nich uznacie za interesujący…
  
1but.pl -> Aż 270 modeli butów do kosza -> Zobacz 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.