Danilo Gallinari kontuzjowany. Straci sezon!

Najgorętsza drużyna NBA w drugiej części sezonu, może przystąpić do walki o mistrzostwo bez swoich dwóch najlepszych strzelców. Ty Lawson lider punktowy Nuggets (16.7 na mecz) leczy naderwane rozcięgno podeszwowe w prawej stopie a wczoraj dołączył do niego Danilo Gallinari (16.2 na mecz). W przypadku Włocha istnieje ryzyko, że kontuzja jest bardzo poważna.
Do urazu doszło w II kwarcie wczorajszego meczu z Mavs. Gallo w czasie jednej z penetracji na kosz, niefortunnie postawił lewą nogę w taki sposób, że lewe kolano w nienaturalny sposób zgięło się do środka. (Nuggets dzięki rzutowi Andre Iguodali wygrali ten mecz 95:94 i odnieśli 19 z rzędu wygraną przed własną publicznością).

Rezonans magnetyczny zaplanowany jest na dziś i da on jasny obraz sytuacji. Wstępne diagnozy mówią o zerwanym więzadle krzyżowym co wyłączyłoby 24-latka nie tylko z tego sezonu ale także i z dużej części rozgrywek 2013-2014.
Gallinari w swoim w swoim piątym sezonie w NBA gra na poziomie 16.2 punktu, 5.2 zbiórki oraz 2.5 asysty.

http://l3.yimg.com/bt/api/res/1.2/91dSBGuA91EG0vzNpL1tow--/YXBwaWQ9eW5ld3M7cT04NQ--/http://media.zenfs.com/en/blogs/sptusnbaexperts/165546242.jpg.jpg

BADANIE REZONANSEM MAGNETYCZNYM WYKAZAŁO, ŻE GALLINARI MA ZERWANIE WIĘZADŁO KRZYŻOWE PRZEDNIE. SZCZĘŚCIEM W CAŁYM NIESZCZĘŚCIU JEST FAKT, ŻE POZA TYM ŻADNA INNA CZĘŚĆ STAWU NIE ZOSTAŁA USZKODZONA – INNE WIĘZADŁA, ŚCIĘGNA I ŁĄKOTKI SĄ NIENARUSZONE.  DATA OPERACJI ZOSTANIE USTALONA W NAJBLIŻSZEJ PRZYSZŁOŚCI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.