Delonte West na ratunek C’s?

Zdrowi gracze poszukiwani w Bostonie od zaraz! Do Shaquille’a O’Neala (zapalenie prawego Achilles), Jermaine’a O’Neal’a (po operacji lewego kolana), Marquisa Danielsa (kontuzja kręgosłupa) i Semiha Erdena (naciągnięty miesień przywodziciel) dołączył wczoraj Paul Pierce. O ile kłopot zdrowotny kapitana Celtów nie należy do poważnych (objawy ostrego przeziębienia) o tyle jego nieobecność sprawiła, że na wczorajszym treningu Doc Rivers miał mocno ograniczone pole manewru.

Jednym z niewielu pozytywów, jeśli chodzi o aspekt zdrowotny w Bostonie, jest w tym momencie fakt, że Delonte West, po blisko trzymiesięcznym rozbracie z basketem, wziął wczoraj udział w pełno kontaktowym treningu. Po zajęciach czuł się na tyle dobrze, że zaczął lobbować o zielone światło na grę już dziś (czwartek) przeciwko L.A. Lakers.
Westowi marzy się teraz "comeback" w stylu Kendricka Perkinsa, czyli powrót do gry kilka tygodni przed wstępnie planowaną datą.

"W treningu nie mogli wziąć udziału ani Marquis ani Paul i trochę z braku ludzi musiałem się przebrać i potrenować z chłopakami dużo wcześniej niż się spodziewałem. Muszę jednak przyznać, że sam jestem sobą zaskoczony. Od razu kontaktowy trening, walka, przeciskanie się między wysokimi. Kondycyjnie dałem radę ale mój "timing" wymaga trochę pracy. Czuje się dobrze i gdyby to zależało ode mnie to zagrałbym już w czwartek. Trenerzy są jednak zdania, że mam zaległości, które w takim meczu jak ten przeciwko Lakers będą za bardzo widoczne a przecież na takie starcia trzeba wystawiać pewniaków. Trenerzy i lekarze chcą trzymać się planu i chcą zobaczyć mnie jeszcze na kilku treningach zanim dostanę pozwolenie na grę w meczu." – powiedział West i dodał, że jego marzeniem jest zagrać jeszcze przed Weekendem Gwiazd, choć wstępnie jego powrót planowany był na pierwszą połowę marca.

Danny Ainge: "W tym momencie bez Marquisa i Delonte jesteśmy ograniczeni na 'trójce’ ale Delonte już trenuje i niedługo wróci do gry – myślę, że to kwestia 2-3 tygodni. Jermaine, Shaq, Semih i Delonte będą z nami w II części sezonu. Marquis? Na razie nie wiemy. Mamy nadzieję, że też."

Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.