DeRozan, Lowry i Durant Graczami Miesiąca

DeMar DeRozan i Kyle Lowry z Toronto Raptors oraz Kevin Durant z Oklahomy Thunder
zostali

wybrani
Graczami Miesiąca (stycznia) jako przedstawiciele obu Konferencji.


Liderzy Raptors poprowadzili swoją ekipę do 12 wygranych w 14 meczach granych w styczniu. Drużyna z Kanady nigdy wcześniej w swojej historii nie zanotowała tak zwycięskiego miesiąca (przy przynajmniej 10 rozegranych meczach). Raps mieli w styczniu serię 11 wygranych z rzędu, co także było nowym rekordem klubu.
 
Statystyki DeRozana z
tego
okresu sięgnęły 23.9 punktu (drugi na Wschodzie), 4.2 zbiórki, 3.8 asysty oraz 1 przechwytu. Rozgrywający obrońca Toronto osiem razy schodził z parkietu z przynajmniej 20 punktami, w tym cztery z przynajmniej 30. 

Lowry
zagrał w styczniu na poziomie 21.7 punktu (siódmy na Wschodzie), 5.5 zbiórki, 6.7 asysty (czwarty) oraz 2.4 przechwytu (najlepszy). Przebywał na parkiecie średnio po 39 minuty. Nikt na Wschodzie nie grał dłużej w styczniu. Rozgrywający Raptoros dziewięć raz osiągał próg 20 punktów, cztery razy kończył mecze z przynajmniej 10 asystami. 
Raptors z bilansem 33:16
są obecnie drugą drużyną Wschodu i piątą w całej NBA.


Durant
z kolei pomógł Thunder wygrać 13 z 16 meczów w styczniu. Jego średnie z tych spotkań wyniosły 28.5 punktu (drugi w NBA), 9.3 zbiórki, 4.3
asysty oraz 1.1 przechwytu. Skrzydłowy Oklahomy aż 11 razy schodził z parkietu z przynajmniej 25 punktami na koncie. Osiem razy zbierał z tablic 10 lub więcej piłek. Zaliczał po 5 i więcej asyst w sześciu meczach. 
Thunder z bilansem 37:13 są w tym momencie trzecią ekipą Zachodu oraz czwartą całej ligi.


Do

nagrody nominowani byli także Jimmy Butler, LeBron James, Stephen Curry, James Harden, DeAndre Jordan, Chris Paul, Chris Bosh, Dwyane Wade, Russell Westbrook, Damian Lillard, DeMarcus Cousins oraz Rajon Rondo.

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/dam/assets/160202155112-kevin-durant-derozan-lowry-split-potm.home-t1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.