Dion Waiters w Thunder, J.R. Smith w Cavs

Drużyny Cleveland Cavaliers, New York Knicks i Oklahoma City Thunder doszły do porozumienia w sprawie trójstronnej wymiany.
Na jej mocy Dion Waiters przenosi się z Cavs do Thunder, J.R. Smith i Iman Shumpert z Knicks do Cavs a Alex Kirk i Lou Amundson (Cavs) oraz Lance Thomas (Thunder) zasilą szeregi Knicks.

Oklahoma wyśle też swój (chroniony) wybór w I rundzie tegorocznego draftu. Cavs dostaną ten pick jeśli nie znajdzie się on w top 18 w tym roku, top 15 w przyszłym oraz 2017 roku. Jeśli Cleveland nie dostanie go do tego czasu, wtedy zamieni się on w dwa wybory w II rundzie kolejnego draftu.

Knicks w osobnym ruchu postanowili rozwiązać kontrakt Samuela Dalemberta.
Nowojorczycy mają prawo zwolnić też wszystkich trzech pozyskanych w wymianie graczy. Oznaczać będzie to dla nich oszczędność ponad $20mln w tym sezonie oraz ok. $30mln wolnej przestrzeni w salary tego lata.

Pozyskanie Smitha i Shumpera, przynajmniej w teorii, ma być odpowiedzią na palące potrzeby Cavs w tym sezonie – dodatkowe opcje w ataku oraz wzmocnienie obrony.

Thunder wzmacniają ławkę rezerwowych oraz ubezpieczają się na wypadek, gdyby Reggie Jackson postanowił tego lata iść po wielkie pieniądze w innym klubie. Waiters nie potrafił odnaleźć się w nowym systemie w Cleveland oraz w roli rezerwowego. Mimo to 23-latek był jednak w stanie zdobywać średnio 10.5 punktu na mecz. Klub z Oklahomy ma nadzieję, że będzie umiał lepiej wykorzystać jego talenty.

http://cdn.slamonline.com/wp-content/uploads/2015/01/16258147-mmmain-300x169.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.