Lowry i Harden Graczami Miesiąca

Kyle Lowry z Toronto Raptors i James Harden z Houston Rockets zostali wybrani Graczami Miesiąca, jako reprezentanci swoich Konferencji. Wyróżnienie przyznano za mecze grane w grudniu.

Lowry pomógł Raptors osiągnąć bilans 11:4 w grudniu. Jego średnie z tych meczów sięgnęły 22.3 punktu (czwarty na Wschodzie), 8.9 asysty (drugi na Wschodzie), 4.2 zbiórki oraz 1.9 przechwytu. 28-latek sześć razy kończył mecze z double-double, trzy razy przekraczał próg 30 punktów i aż 10 razy próg 20 punktów. Nie jest to pierwsze wyróżnienie za ubiegły miesiąc dla Lowry’ego.
Rozgrywający Toronto w pierwszym tygodniu grudnia wybrany był Graczem Tygodnia. Wtedy udało mu się zdobyć 39 punktów (z Jazz) co jest jego nowym rekordem kariery.
Raptors z bilansem 24:10 są w tej chwili na trzecim miejscu na Wschodzie.

Harden pomógł Rockets w wygraniu 9 z 14 meczów w grudniu. Obrońca Houston był w ubiegłym miesiącu najlepszym strzelcem NBA (30.6) zaliczył też największą ilość meczów 30+ w tym okresie (8). Poza punktami, Harden "produkował" też 7.1 asysty (jedenasty na Zachodzie), 6 zbiórek oraz 1.9 przechwytu.
Harden w grudniu dwa razy wybierany był Graczem Tygodnia.

Rockets z bilansem 23:11 są obecnie piątą siłą na Zachodzie.

Nominowani do nagrody byli także Joe Johnson, Kemba Walker, Stephen Curry, Mike Conley, Marc Gasol, Russell Westbrook, Eric Bledsoe, Goran Dragic, Blake Griffin, DeAndre Jordan,  Chris Paul, Anthony Davis, LaMarcus Aldridge, Damian Lillard, Tim Duncan oraz John Wall.

http://www.deportesrcn.com/sites/default/files/mejores_2.jpg
 
Inne wyróżnienia:
* Nikola Mirotic z Chicago Bulls i
Andrew Wiggins z Minnesoty Timberwolves zostali wybrani Debiutantami Miesiąca.

* Mike Budenholzer z Atlanty Hawks i Terry Stotts z Portland Trail Blazers zostali wybrani Trenerami Miesiąca. Jastrzębie wygrały aż 14 z 16 meczów w Grudniu i z ogólnym bilansem 26:8 liderują na Wschodzie. Blazers z kolei skończyli grudzień z bilansem 13:3 i z łącznym bilansem 27:8 są drugą siłą Zachodu.

* Kevin Durant i Jeff Teague zostali wybrani Graczami Tygodnia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.