Timofey Mozgov w Cavs

Cleveland Cavaliers pozyskali z Denver Nuggets centra Timofey’a Mozgova. Do Kolorado powędrują w zamian dwa wybory w I rundzie draftu. Jednym z nich jest wybór zdobyty parę dni temu w wymianie z Oklahomą (chroniony do top18 w tym roku oraz top15 przez kolejne dwa lata). Drugi pick jest od Memphis Grizzlies i też jest chroniony (6-14 przez dwa najbliższe lata oraz top5 przed dwa kolejne).
Cavs od miesięcy próbowali wyciągnąć Mozgova z Denver. Starania nabrały sił kiedy ekipa z Ohio straciła na cały sezon Andersona Varejao (zerwany lewy Achilles).
Nuggets są w tej chwili 15:20 i zdają sobie sprawę, że na przeładowanym talentem Zachodzie, play-offy w ich wykonaniu są mało prawdopodobne. W tej sytuacji oszczędności ($4.6mln Rosjanina w tym sezonie) oraz dwa wybory w drafcie brzmią całkiem uczciwie.
David Blatt i Timofey Mozgov mieli okazję już ze sobą pracować. W 2012 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie kadra Rosji prowadzona przez obecnego szkoleniowca Cavs sięgnęła po brąz.
28-letni Mozgov ma bardzo wygodny kontrakt. Przyszłoroczne $4.9mln jest opcją drużyny.
Jego średnie z tego sezonu wynoszą 8.5 punktu, 7.8 zbiórki oraz 1.2 bloku.

 http://imguol.com/2012/08/08/timofey-mozgov-ouve-instrucoes-do-tecnico-russo-david-blatt-durante-partida-contra-a-lituania-pela-fase-de-quartas-de-final-do-torneio-masculino-de-londres-1344439234484_956x500.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.