Draft 2011 z teorią spiskową w tle

Minionej nocy w Secaucus (NJ) odbyła się loteria draftu. Największe szanse na jej wygranie mieli Timberwolves z racji najgorszego bilansu za minione rozgrywki. Wygrali jednak Cleveland Cavaliers i to oni za miesiąc wybierać będą jako pierwsi. Z grubsza wszystko wygląda w porządku. Cavs byli drugą od końca drużyną więc ich szanse na wygraną były duże no i wygrali. Prawda? Nie do końca. Przynajmniej zdaniem zawiedzionego menadżera Minnesoty Davida Khana. Po losowaniu zdradził dziennikarzom, że kiedy na placu boju zostały już tylko trzy ekipy (Wolves, Jazz i Cavs) był już pewny kto otrzyma 'jedynkę’.

"Ta liga ma w zwyczaju tworzenie niesamowitych historii. W ubiegłym roku była wdowa po Abe Pollinie (byłym właścicielu Washington Wizards – wylosowali jedynkę, którą zamienili później na Johna Walla). W tym roku był to 14-letni chłopiec, z którym łączy mnie jedynie fakt, że obaj mamy za sobą bar micwę. Wiedziałem, że już po nas." – mówi Khan.  
Nick Gilbert, syn właściciela Cavs cierpi na rzadką chorobę układu nerwowego zwaną nerwiakowłókniakowatością. Dla klubu z Ohio będzie to pierwsza jedynka od 2003 roku czyli od czasu kiedy wybrali LeBrona Jamesa.

Słowa Khana są mocne i prawdopodobnie czeka go kara finansowa ze strony ligi ale czy nie zmusza do myślenia? Epicka historia z chorym chłopcem, który przynosi szczęście drużynie, która nie może otrząsnąć się po stracie LeBrona. Ta sama drużyna 8 lat wcześniej okupująca dno ligi wybiera z jedynką nastolatka z Akron, który winduje ją na szczyt ligi. Jedynka dla Wizards, po śmierci jednego z najbardziej szanowanych właścicieli w lidze. Nie za dużo w tym hollywoodzkich  scenariuszy? Co o tym sądzicie?

Oto lista tegorocznego draftu (% wygranych meczów w tym sezonie):

1. Cleveland (od L.A. Clippers) 23,2%
2. Minnesota 20,7%
3. Utah (od New Jersey) 47,6%
4. Cleveland 23,2%
5. Toronto 26,8%
6. Washington 28%
7. Sacramento 29,3%
8. Detroit 36,6%
9. Charlotte 41,5%
10. Milwaukee 42,7%
11. Golden State 43,9%
12. Utah 47,6%
13. Phoenix 48,8%
14. Houston 52,4%


1but.pl -> Aż 240 modeli butów do kosza -> Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.