Durant i James Graczami Tygodnia

LeBron James z Miami Heat i Kevin Durant z Oklahomy City Thunder zostali wybrani Graczami Tygodnia odpowiednio – Wschodniej i Zachodniej Konferencji. Pod uwagę brane były mecz grane od poniedziałku 31 stycznia do niedzieli 6 lutego.

James poprowadził Miami perfekcyjnego bilansu 4-0 grając samemu na poziomie 26.5 punktu, 7.3 asysty, 7.3 zbiórki oraz 1.3 przechwytu. Jedna z dwóch wyjazdowych wygranych Heat odniesiona została na parkiecie Orlando Magic gdzie LBJ ustanowił kilka rekordów. 51 punktów to nawyższa zdobycz punktowa gracz Heat na wyjeździe. 23 punkty w pierwszej kwarcie oraz 11 pierwszych, celnych rzutów z rzędu to także nowe rekordy klubu. Dla LeBrona jest to już czwarte tego typu wyróżnienie w tym sezonie.

Durant z kolei był w ubiegłym tygodniu najlepszym strzelcem ligi (29.3 punktu na mecz) oraz dziewiątym zbierającym (11 zbiórek na mecz) a jego dobra gra przełożyła się na komplet zwycięstw Thunder w trzech meczach. W każdym z tych spotkań K.D. zaliczał double-double.

Do nagrody nominowani byli także: Joe Johnson, Stephen Jackson, Tyson Chandler, Dirk Nowitzki, Danny Granger, Dwyane Wade, Elton Brand, Al Jefferson orazPaul Millsap.


Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.