Durant i Johnson Graczami Tygodnia

Kevin Durant, skrzydłowy Oklahomy Thunder oraz Joe Johnson, obrońca Atlanty Hawks zostali wyróżnieni nagrodą dla Gracza Tygodnia za swoją postawę w meczach granych od poniedziałku 19 marca do niedzieli 25 marca.

Durant pomógł Thunder w wygraniu trzech z czterech meczów granych w ubiegłym tygodniu. Jego średnia 29.5 punktu na mecz była drugą najlepszą w lidze w ostatnich siedmiu dniach (za Kevinem Love – 33.5). Poza tym K.D. notował 10.3 zbiórki, 5 asyst oraz 2 przechwyty. W meczu przeciwko Wolves, przedłużonym o dwie dogrywki, zaliczył 40 punktów i 17 zbiórek. Thunder wygrali 149:120. W tym samym meczu Kevin Love zaliczył "konsolowe" 51 punktów (7/11 za 3) i 14 zbiórek.

Johnson z kolei pomógł Hawks w osiągnięciu bilansu 4:1 w tamtym tygodniu a jego statystyki sięgnęły 23.2 punktu, 5.4 zbiórki oraz 3.2 asysty. J.J. zaliczył szalony tydzień rodem z gier komputerowych a przy okazji wykazał się niesamowitym opanowaniem i "żelaznymi" nerwami. 21 marca przeciwko Cavs rzucił "trójkę" dającą remis i dogrywkę a w niej wygraną Hawks (103:102). Jego rzut za trzy punkty, 24 marca przeciwko Wizards dał Hawks jednopunktowe prowadzenie a dwa celne rzuty osobiste przypieczętowały wyjazdową wygraną (95:92). Wreszcie w niedzielny wieczór w meczu przeciwko Utah Jazz przedłużonym aż o 4 dogrywki doprowadził do trzeciej z nich a w ostatniej rzucił 8 z 16 punktów całej drużyny. Johnson w meczu tym zdobył łącznie 37 punktów, zebrał z tablic 8 piłek a na parkiecie spędził aż 55 minut. Hawks wygrali to spotkanie 139:133.
Mecz z taką ilością dogrywek zdarzył się po raz dziewiąty w historii NBA a pierwszy od 1997 roku (Phoenix – Portland).

Nominowani do nagrody byli także: Josh Smith, Goran Dragic, Dwyane Wade, Kevin Love, Amar’e Stoudemire, Ryan Anderson oraz Al Jefferson.