Dziś w nocy debiut Jeremiego Sochana w NBA!

Dziś w nocy (godzina 2:00 czasu polskiego), w barwach San Antonio Spurs zadebiutuje na parkietach NBA Jeremi Sochan. 19-letni Polak został wybrany z dziewiątym numerem tegorocznego draftu. Już wiemy, że wybiegnie w wyjściowej piątce ekipy Gregga Popovicha.
Poniżej kilka wypowiedzi Sochana przed dzisiejszym meczem:

(Na temat trenera Popovicha) Jestem bardzo wdzięczny trenerowi i całej drużynie za zaufanie oraz minuty na boisku w meczach przedsezonowych. To była dla mnie świetna okazja, by poczuć NBA z bliska i zagrać w najlepszej lidze na świecie. Gregg Popovich to znakomity trener. Wszyscy go bardzo szanują, zarówno jako człowieka, jak i szkoleniowca. Daje nam dużo rad i wskazówek. Kiedy mówi, to chcesz go słuchać, bo wiesz, że dzięki temu dobrze zagrasz.

(O pierwszym sezonie) Jestem bardzo szczęśliwy, że zaczynam sezon. Wiem, że to dopiero mój pierwszy mecz w debiutanckich rozgrywkach, ale czuję się, jakbym był tu już co najmniej dwa lata. Jestem gotowy. Wiem, że przede mną bardzo dużo nauki i nie wszystko będzie mi od razu wychodzić, ale patrzę na to z pozytywnym nastawieniem. Będę ciężko trenował i grał. Cieszę się, że trafiłem do San Antonio. Mamy najlepszego trenera, legendę, ale też wiele pozytywnej energii. Wszyscy są młodzi, chcą się uczyć i rozwijać. Wiem, że będziemy grali dobrze.

(O meczu otwarcia rozgrywek) Jestem bardzo podekscytowany pierwszym oficjalnym meczem w NBA. Gramy z Charlotte Hornets, to będzie dobre spotkanie. Dziękuję za wszystko, za pomoc, wspieranie i oglądanie mnie w NBA z Polski.

– To nie jest tylko moja historia, tylko nasza. Kiedy ja będę w NBA, to cała Polska też będzie w NBA. Dziękuję.

Kolejne mecze Spurs i Jeremiego:

21/22 października (noc z piątku na sobotę) o godz. 1:00 Indiana Pacers – San Antonio Spurs.

22/23 października (noc z poniedziałku na wtorek) o godz. 0:00 Philadelphia 76ers – San Antonio Spurs.

24/25 października (noc z soboty na niedzielę) o godz. 1:00 Minnesota Timberwolves – San Antonio Spurs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.