Fields i Griffin Debiutantami Miesiąca

Obrońca New York Knicks Landry Fields i skrzydłowy Los Angels Clippers Blake Griffin zostali wybrani Debiutantami Miesiąca. Pod uwagę brany był okres od początku sezonu do 26 listopada. 

Fields zaczynał jako gracz pierwszej piątki Knicks we wszystkich 19 meczach tego sezonu. Jest czwarty strzelcem wsród debiutantów (10.8 punktu na mecz), drugim zbierającym (7.1 zbiórki na mecz), jest ósmy w asystach (1.6), drugi w skuteczności z gry (54%). 

Griffin
z kolei ze średnimi 20.2 punktu oraz 11.6 zbiórki na mecz (szósty w całej lidze) jest liderem wśród debiutantów w obu kategoriach. Poza tym jest drugi wśród pierwszoroczniaków jeśli chodzi o czas gry (35.5 minuty na mecz), czwarty w asystach (2.6) i trzeci w skuteczności (52%). 20 listopada w meczu z Knicks rzucił aż 44 punkty, co jest najlepszym wynikiem gracza Clippers od blisko pięciu lat.

Nominowanymi do nagrody byli także:  Derrick Favors z New Jersey, Evan Turner z Philadelphii, DeMarcus Cousins z Sacramento oraz John Wall z Waszyngtonu.

Poniżej dziesięć najlepszych akcji listopada w wykonaniu debiutantów a jeszcze niżej 10 najlepszych akcji Blake’a Griffina. I taką strategię chyba NBA będzie przyjmować jeśli B.G. nadal będzie robił to co robi – a nie zanosi się, żeby miał przestać. Liga potrzebuje kogoś takiego jak Griffin. Przebojowych obrońców jest na pęczki a klasowi podkoszowi to już wymierający gatunek. To jest Karl Malone XXI wieku

Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.