Gordon Hayward kontuzjowany

Złe wieści dla fanów Boston Celtics. Gordon Hayward ma złamaną kość w obrębie lewej dłoni. Jutro zostanie poddany dodatkowym badaniom, po których lekarze zadecydują czy potrzebna będzie operacja. Jeśli będzie, zostanie przeprowadzona tego samego dnia.
Do urazu doszło w drugiej kwarcie wczorajszego meczu z San Antonio Spurs. Goście z Massachusetts wygrali to spotkanie 135:115. Celtics z bilansem 7:1 są obok Los Angeles Lakers dwiema najlepszymi ekipami w lidze.
29-latek bardzo dobrze zaczął te rozgrywki. Nie licząc meczu, w którym odniósł kontuzję, jego średnie sięgały 20.3 punktu, 7 zbiórek, 4.8 asysty oraz 1 przechwytu.
Hayward zagrał tylko 6 minut w sezonie 2017-18, pierwszym kiedy przeniósł się z Utah do Bostonu. Makabryczna kontuzja stopy wyeliminowała go z całych rozgrywek. Wzmacniać i rehabilitować musiał ją cały poprzedni sezon.
Minione lato było dla niego pierwszym od 2017 roku, kiedy mógł skupić się tylko nad przygotowanie do sezonu. Efekty było widać. Hayward zaczął przypominać zawodnika, którym był w Utah.

Kontuzja gracza Bostonu nie była jedyną, która wydarzyła się w ostatnich dniach.

– Kyle Lowry ma złamany lewy kciuk. Lekarze Raptors mają za dwa tygodnie zbadać go kolejny raz. Wtedy zadecydują czy naturalne procesy gojenia przebiegają w sposób prawidłowy i wystarczająco szybki. Do urazu doszło w Nowym Orleanie, podczas piątkowego meczu z Pelikanami.

– W tym samym meczu, Serge Ibaka skręcił prawą kostkę. Drużyna przebywa teraz w Los Angeles, gdzie dziś zmierzy się z Lakers, a jutro z Clippers. Skrzydłowy Raps ma być dokładnie zbadany jeszcze przed opuszczeniem Kalifornii.

– Otto Porter ma skręconą lewą kostkę. Do urazu doszło podczas piątkowego meczu z Houston Rockets. Bulls nie wyznaczyli jeszcze swojemu zawodnikowi czasu potrzebnego na powrót do zdrowia.

Wcześniej kontuzji doznali:

– Ben Simmons doznał skręcenia w obrębie prawego barku. Do urazu doszło podczas środowego meczu z Utah Jazz. Gracz 76ers ma stracić około trzech meczów.

– Pat McCaw przeszedł operację lewego kolana. Ma wrócić do treningów za „kilka tygodni.”

– Zach Collins z Blazers przeszedł pięć dni temu operację lewego barku. Przerwa w grze ma wynieść w jego przypadku przynajmniej cztery miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.