Howard i Aldridge Graczami Tygodnia

Center Orlando Magic Dwight Howard oraz skrzydłowy Portland Trail Blazers LaMarcus Aldridge zostali wybrani dziś Graczami Tygodnia jako reprezentanci swoich Konferencji. Pod uwagę brane były mecze grane między 7 a 13 lutego.

Howard pomógł Orlando w osiągnięciu bilansu 3-1 w ubiegłym tygodniu. W każdym z tych starć notował double-double i jest obecnie w trwającej nadal serii 14 z rzędu "podwójnych wyników". D-12 w sumie ma już 44 takie mecze, co jest najlepszym wynikiem wśród graczy Wschodu. Jego średnie z ubiegłego tygodnia wynoszą: 24 punkty (przy skuteczności 66% z gry), 16.8 zbiórki, 2.2 bloku oraz 1.2 przechwytu. Ponadto center Magic ma już na swoim koncie 5 meczów 20/20 w tym sezonie.

Aldridge z kolei poprowadził swoich Blazers do kompletu zwycięstw w trzech meczach granych w ubiegłym tygodniu. Jego średnie sięgnęły imponujących 38.3 punktu (63% z gry oraz 84% z linii), 7.3 zbiórki, 2 asyst, 1.6 bloku oraz 1.3 przechwytu. Aldridge jest jednym z zaledwie trzech graczy w NBA w tym sezonie, którzy legitymują się średnimi na poziomie 22 punktów i 9 zbiórek. Pozostali dwaj to Howard i Blake Griffin.
Do nagrody nominowani byli także: Gerald Wallace, Derrick Rose, Danny Granger, Kobe Bryant, Steve Nash oraz DeJuan Blair.

Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.