Injury Report

Kontuzji i urazów zawodników NBA ciąg dalszy…

* Kevin Durant straci około tygodnia po drobnym zabiegu chirurgicznym prawej stopy. Rzecz dotyczy miejsca operowanego w październiku ubiegłego roku. Lekarze wstawili wtedy śrubę, która ostatnio zaczęła ocierać sąsiednią kość. Wszystko to sprawiało Durantowi ból i dyskomfort podczas gry i treningów. W jednym z ostatnich meczów, lider Thunder aż trzy razy zmieniał buty. Dobrą wiadomością jest to, że tamto złamanie jest już zagojone więc obecny zabieg można nazwać jedynie kosmetycznym.

* Anthony Davis straci do 14 dni z powodu odnowienia się kontuzji lewego barku. To przez nią młody lider Pelikanów musiał przesiedzieć w garniturze Mecz Gwiazd. Badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło skręcenie w obrębie stawu barkowego.

* To nie jedyna strata dla drużyny z Nowego Orleanu. Ryan Anderson straci 2-4 tygodnie ze względu na skręcenie prawego kolana.

* Dokładnie miesiąc temu LaMarcus Aldridge był umówiony z klubowymi lekarzami na operację lewego kciuka. W ostatniej chwili rozmyślił się i postanowił grać mimo kontuzji. Ostatnio pojawił się u niego kłopot z prawym kciukiem. Mamy tutaj do czynienia ze skręceniem więc uraz nie jest aż tak poważny, jak w przypadku lewego kciuka. Nadal nie wiemy jednak czy dodatkowa kontuzja zmusi lidera Blazers do opuszczenia jakichś meczów (na razie L.A. pauzował we wczorajszym starciu z Grizzlies).

* Jared Sullinger z Bostonu straci resztę sezonu ze względu na przeciążeniowe złamanie jednej z kości w lewej stopie. 22-letni Sully skończył rozgrywki ze średnimi na poziomie 14.4 punktu, 8.1 zbiórki oraz 2.4 asysty. Był to jego trzeci sezon w NBA. Debiutanckie rozgrywki też skończył przedwcześnie. Wtedy operacji wymagał jego kręgosłup.

* Shabazz Muhammad z Minnesoty przejdzie operację zerwanego więzadła środkowego palca lewej dłoni i nie zagra już w tym sezonie. 22-latek w swoim drugim sezonie w NBA grał na poziomie 13.5 punktu, 4.1 zbiórki oraz 2.1 asysty.

* Jrue Holiday od roku boryka się z kłopotami z prawym piszczelem. Zawodnik Pelikanów w styczniu 2014 roku przeszedł operację przeciążeniowego złamania tejże kości. W tych rozgrywkach problem wrócił. 24-latek nie grał 12 stycznia ze względu na bóle problematycznej kości. Do treningów wrócił kilka dni temu ale kontuzja kolejny raz się odnowiła. Klubowi lekarze wyłączyli go z aktywności fizycznej wstępnie na trzy tygodnie. Po tym czasie sprawdzą stan pacjenta. Holiday gra w tym sezonie (37 meczów) na poziomie 15.2 punktu, 3.5 zbiórki, 7.1 asysty oraz 1.6 przechwytu.

* Lekarze Knicks ujawnili, że Carmelo Athony przez większość tego sezonu grał z naderwanym więzadłem rzepki. Lider Nowojorczyków zdecydował się na operację dopiero po Weekendzie Gwiazd.
  
* Anthony Bennett straci najbliższe dwa tygodnie ze względu na skręcenie prawej kostki.

* Chandler Parsons ma skręconą lewą kostkę. Do gry wróci najwcześniej w sobotę.

* Taj Gibson od ponad miesiąca gra z naderwaniem jednego z więzadeł w lewej dłoni.

http://cdn-jpg.si.com/sites/default/files/styles/si_gallery_slide/public/2015/02/11/anthony_davis_nba_all_star_game_new_orleans_pelicans.jpg 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.