Inne zwierzę, ta sama bestia

Pozostając w temacie butów. Nike Kobe VII. Pewnie wszyscy już je widzieliście. Parę tygodni temu zdjęcia pojawiły się w sieci. Sam Kobe, który jeździł wtedy po Europie miał je na nogach – mówił, że są fajne. Nie mógł mówić nic innego bo przecież czynnie uczestniczy w procesie projektowania. Czy rzeczywiście najnowszy model "Kobenów" jest i będzi hitem tak jak "piątki" i "szóstki"?
Niecały miesiąc temu
zrobiłem recenzję obu modeli. Tak jak pisałem wtedy w "szóstkach" poprawiono wszystko (nie było tego wiele) co mogło budzić niepokój jeśli chodzi o niskie buty do grania w koszykówkę. Od tamtego czasu nic się u mnie nie zmieniło. Gram w nich regularnie i póki co jestem w 100% zadowolony. Zdziwiłem się więc jak zobaczyłem jak będą wyglądać "siódemki". Przypominają trochę Jordany XX. Zdziwiłem się bo jak zobaczyłem tę specjalną wkładkę to pierwsza myśl jaka przeszła mi przez głowę była "to co, Nike wycofuje się z niskich butów dla Kobego?" Jeśli na ten jeden model to OK, ale jeśli na stałe to nie wiem czemu. Ustaliliśmy w mojej recenzji, że jeśli masz skręcić kostkę to to zrobisz bez względu na wysokość buta. Poczucie bezpieczeństwa stopy leży przecież bardziej w głowie a nie w bucie.
Siódemki
mimo wszystko pewnie będą niezłe do gry ale jeśli chodzi o użytkowanie, to już nie koniecznie. Jak widać na zdjęciach wkładka łączy się z tym 'elementem’ chroniącym kostkę, którego wierzchnia część pełni jednocześnie rolę języka. A co jeśli będziemy chcieli wymienić wkładki? Albo po sezonie używać ich latem do normalnego chodzenia?…. I tu Nike wychodzi naprzeciw pytaniom i oczekiwaniom. Nie wiem jak to będzie rozwiązane technicznie ale model będzie dostępny w wersji z normlaną wkładką, która but uczyni znów niskim. Czy obie wersje wkładek będą na wyposażeniu jednego pudełka – tego nie wiem.

Kobe mówi, że jest to inne zwierzę ale ciągle ta sama bestia… ja mu wierzę…

 

Nike Zoom Kobe VII

1but.pl -> Aż 270 modeli butów do kosza -> Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.