Jamal Crawford zagra w Suns

Jamal Crawford i Phoenix Suns dogadali się w sprawie rocznej umowy o wartości $2.4 mln. Dla 38-letniego Crawforda będzie to już ósmy klub w karierze, która rozpoczęła się w rozgrywkach 2000-01.

Latem 2017 roku, Crawford przeniósł się do Minnesoty na mocy dwuletniej umowy wartej niecałe $9 mln. Po zakończeniu minionych rozgrywek, postanowił nie wykorzystywać opcji w swoim kontrakcie ($4.5 mln) i wejść na wolny rynek. Nie chodziło o pieniądze. W rotacji Toma Thibodeau, Crawford dostawał tylko po 20.7 minuty na mecz. Mniej grywał jedynie w swoim debiutanckim sezonie. Jego średnia punktowa (10.3) była najniższa od sezonu 2002-03. 

Trzykrotny zwycięzca nagrody dla najlepszego rezerwowego (2010, 2014, 2016) liczy, że w Arizonie dostanie więcej szans na grę, a jego rola w młodej drużynie, będzie większa. Suns od dłuższego już czasu szukali doświadczonego obrońcy. Szczególnie po wytransferowaniu Brandona Knighta do Houston oraz po kontuzji dłoni Devina Bookera, która zabierze mu pierwszych kilka tygodni sezonu.

Tutaj mój mały wywiad z Crawfordem z tamtego sezonu.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.