Myles Turner ma nowy kontrakt

Myles Turner i Indiana Pacers doszli do porozumienia w sprawie czteroletniego kontraktu o wartości $80 mln. Dla Turnera, wybranego z 11 numerem draftu 2015, był to ostatni dzień, kiedy przepisy NBA pozwalały przedłużać debiutanckie umowy zawodników, którzy trafili do ligi trzy lata temu. 

22-latek zaliczył regres jeśli chodzi o minione rozgrywki i sezon 2016-17. Mimo to, Pacers ufają, że wszystko co dobre, jest przed ich młodym zawodnikiem. Turner poszedł tego lata w ślady Victora Oladipo, swojego kolegi z drużyny i zauważalnie przemodelował swoje i zmienił dietę. Treningowy reżim latem 2017 roku, zredefiniował pozycję w lidze i wartość Oladipo. Turner liczy, że będzie w stanie pójść podobną drogą ze swoją karierą.

Średnie Turnera za dotychczasową, trzyletnią karierę sięgają 12.7 punktu, 6.5 zbiórki, 1.1 asysty oraz 1.8 bloku.

Środkowy Pacers został czwartym zawodnikiem z draftu 2015, który podczas tej przerwy międzysezonowej podpisał nowy kontrakt. Wcześniej zrobili to Karl-Anthony Towns z Wolves (pięć lat, $190 mln), Devin Booker z Suns (pięć lat, $158 mln) oraz Justise Winslow (trzy lata, $39 mln).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.