James i Westbrook Graczami Miesiąca 29

LeBron James z Cleveland Cavaliers i Russell Westbrook z Oklahomy Thunder zostali wybrani Graczami Miesiąca jako reprezentanci swoich Konferencji. Nagrodę przyznano za mecze grane w marcu. Warto przypomnieć, że podobnych honorów za mecze grane w lutym dostąpiła ta sama para graczy.

James poprowadził Cavs do 11 wygranych w 15 meczach. Był to najlepszy bilans wśród drużyn Wschodu. Lider Kawalerzystów grał na poziomie 24.7 punktu (najlepszy na Wschodzie), 6.3 zbiórki, 7.3 asysty (czwarty na Wschodzie) oraz 1.7 przechwytu (szósty na Wschodzie). LBJ osiągał próg 20 punków w 12 z tych 15 starć.
Podopieczni Davida Blatta legitymują się obecnie bilansem 49:27. Daje im to drugie miejsce na Wschodzie.

 

Westbrook z kolei pomógł Thunder wygrać 10 z 15 meczów w marcu. Jego statystyki z tego okresu są imponujące. Sięgają one 30.9 punktu, 10.2 asysty oraz 2.5 przechwytu (w każdej z tych kategorii był najlepszy w NBA). Do tego notował 8.5 zbiórki co było dwunastym wynikiem na Zachodzie. Rozgrywający Oklahomy aż cztery razy w marcu schodził z parkietu z triple-double na koncie.
Thunder z bilansem 42:34 są obecnie na ósmym miejscu na Zachodzie.

Nominowani do nagrody byli także Paul Millsap, Brook Lopez, Stephen Curry, James Harden, DeAndre Jordan, Chris Paul, J.J. Redick, Dwyane Wade, Anthony Davis, LaMarcus Aldridge, Kawhi Leonard oraz DeMar DeRozan.  

http://www4.pictures.zimbio.com/gi/Russell+Westbrook+LeBron+James+Olympics+Day+JAeFzFerglrl.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.